Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider

0

Akşam yemeği olarak patlıcan musakkası yemeğini düşündüyseniz fakat yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Patlıcan musakkası herkesin tercih ettiği ve afiyetle yediği yemekler arasında yer alır. Özellikle yanına daha güzel yemekler yapılırsa o zaman bu yemeğin lezzetine lezzet katmış olursunuz. İşte sizlere yardımcı olabilecek patlıcan musakkasının yanına yapılabilecek yemekler ;

Sarımsaklı yoğurt

Patlıcan musakkasının yanına tercih edebileceğiniz yiyecekler arasında sarımsaklı yoğurt oluyor. Günümüzde sarımsaklı yoğurdu musakkanın üzerine dökerek servis ediyorlar. Yani bu ikisi birleşince ortaya gerçekten muazzam bir lezzet çıkıyor bence denemelisiniz.

Salata

Domates , salata , soğan ve ince ince doğramış olduğunuz mevsimli sebzeler ile patlıcan musakkasının yanına harika salata yapabilirsiniz. Özellikle bol zeytinyağı ve bol limon gibi şeyleri de eklerseniz o zaman daha güzel lezzet ortaya çıkacaktır.

Ayran

Ben sadece patlıcan musakkası yaptım ve yanına sadece meşrubat arıyorum diyorsanız bu yemeğin yanına gidebilecek en ideal meşrubat Ayran’dır. İster hazır olsun isterseniz siz yapın fakat musakkanın yanına en iyi Ayran yakışır.

Bulgur pilavı

Pilav biliyorsunuz ki her yemeğin yanına yakışır. Bu yüzden patlıcan musakkasının yanına güzel bir şekilde bulgur pilavı yapabilirsiniz. Tabi isteyenler pirinç pilavını da tercih edebilir. Fakat bulgur daha sağlıklı olduğundan musakka bile birleşince ortaya hem daha güzel tat çıkıyor hem de daha iyi besin almış oluyorsunuz.

Makarna

En son olarak kolay yemek arayan kadınlarımız varsa en iyi çözüm makarna oluyor. Makarnanızı haşlayıp güzel soslar yaparak musakkanızın yanına servis edebilirsiniz. Afiyet Olsun….

İlginizi Çekebilir