Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Fasulyenin Yanında Ne Gider ?

Baklagiller kategorisinde yer alan fasulye günümüzde en zengin yemekleri arasında yer alır ve özellikle kış aylarında en çok yapılan yemeklerden birisidir. İçerisinde ise çok fazla vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı yaz kış demeden tercih edilen yemek çeşitlerinden birisidir. Fasulye yemeği dendiği zaman yanına yapılabilecek en ideal yemek pirinç pilavıdır. Pirinç pilavı ile kuru fasulye veya taze fasulye yemeği en iyi ikili yemeklerden birisidir. Peki , fasulyenin yanında ne gider ? bu sorunun cevabını merak ediyorsanız eğer yazımızı okumaya devam edin.

Fasulyenin Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Kuru fasulye yapacağınız zaman yanına alternatif yemek arıyorsanız o zaman ilk tercihiniz pirinç pilavı olabilir. Pirinç pilavınızı ise yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli veya şehriyeli olarak yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz.

CACIK

Hem kuru fasulye hem pirinç pilavı hem de cacık yaparak akşama harika menü hazırlamış olursunuz. Cacık zaten yazın tüketilen meze türlerinden birisidir ve özellikle yemeklerin yanına yapılacağı zaman ara soğuk olarak servis edilir.

BULGUR PİLAVI

Yapmış olduğunuz fasulye yemeğinizin yanına pirinç pilavını yapmayacaksanız o zaman buna alternatif olarak bulgur pilavını yapabilirsiniz. Bulgur pilavını da yapacağınız zaman sade yapmak yerine domatesli çok güzel gider.

Fasulyenin Yanında Ne yapsam

YOĞURT ÇORBASI

Yoğurt çorbası çok sağlıklı ve çok besleyici çorbalardan birisidir fakat hazırlanması zor olduğundan genel olarak çok tercih edilmez. Fakat kış aylarında yapılan yemeklerin yanına çok yakıştığından dolayı bence sizler tercih edebilirsiniz.

KADAYIF DOLMASI

Kuru fasulye yemeği kış ayında tüketilir daha çok ve yanına da tatlı olarak kadayıf dolmasını tercih ederseniz o zaman akşama harika menüler hazırlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir