Alabalık Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Alabalık Yanında Ne Gider

0

Haftanın bir günü herkes evinde balık tüketir ve balık’ta günümüzde en önemli yemeklerden birisidir. İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral olduğundan dolayı balığın hayatımızdaki yeri çok farklıdır. Bunların dışında Omega 3 içerdiğinden çocuklarımızın kesinlikle haftada en az bir kere balık tüketmesi gerekiyor. Balıkların da tabi bir sürü çeşidi var ve bu yazımızda en çok tercih edilen Alabalık balığının yanına neler yapılır ? bunu inceleyeceğiz.

Acılı Ezme

Balık yemeklerinin yanına genel olarak meze yapılır ve meze olarak da acılı ezme yapmış olduğunuz Alabalık balığının yanına çok iyi gidecektir. Ezmeyi isteyenler acı isteyenler de tatlı yapabilir burada karar sizlerin tabi.

Roka ve Turp Salatası

Alabalık balığınızın yanına gidecek en güzel mezelerden birisi de tabiki de salata’dır. Balık yemeklerine ise yakışan en güzel salata roka ile turp salatası olmaktadır. Bu ikisini güzelce doğrayıp bol ekşili yaparak sofranıza yer verebilirsiniz.

Balık Çorbası

Balık yemeden önce ilk olarak midemizi rahatlatmak için başlangıç olarak güzel çorba yapmamız gerekiyor. İşte bunun için yapabileceğiniz alabalığın yanına en ideal çorba balık çorbasıdır. Hem vitamin bakımından zengin hem de mide için rahat olduğundan tercih edebilirsiniz.

Patates Salatası

Alabalığın yanına doyurucu bir salata yapmak istiyorsanız o zaman tercihiniz patates salatası olur. Haşlamış olduğunuz patatesleri , maydanoz ve taze soğanlar ile birleştirip harika salataya dönüştürerek sofranıza yer verebilirsiniz.

Bal Kabağı Tatlısı

Şimdi yemek yedikten sonra en son olarak ne yenir ? Tabiki de güzel yapılmış bir tatlı değil mi ? İşte Alabalıktan sonra bal kabağı tatlısını tercih edebilirsiniz. İsteyenler sade yapmak yerine tahinli yaparak bal kabağı tatlısını daha lezzetli hale dönüştürebilirler.