Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider

0

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Yapsam ?

Kış mevsimi olduğu zaman genel olarak en çok tüketilen yemeklerin başında zeytinyağlı olarak yapılan pırasa yemeği gelmektedir. Pırasa özellikle içerisin de bulunan vitamin ve minerallerden dolayı kalp , kemik ve göz gibi şeylere çok iyi gelmektedir. Aynı zaman da iştah kapanır ve kilo vermek istiyorsanız size yardımcı olur. Pırasanın içerisinde B9 vitamini bulunur ve bu yüzden doktorlar genellikle hamile olan bayanlara pırasayı önermektedir. Bu yüzden pırasa yemeği çok faydalı olduğundan günümüzde de sık sık yapılmaktadır. O zaman zeytinyağlı pırasa yemeği yaptıysanız yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz onlara bakalım.

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne yapsam

Çorba

Sofraların vazgeçilmezi olan ve başlangıç yemekleri arasında yer alan sıcak bir çorba yapmış olduğunuz pırasa yemeğinin yanına çok iyi gider. Çorba olarak zeytinyağlı pırasanın yanına mercimek çorbası , domates çorbası veya tarhana çorbası bunlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Makarna

Makarnanın yapımı çok basit olduğundan dolayı genel olarak ana yemeklerin yanına alternatif yemek olarak yapılmaktadır. Sizler de pırasanızın yanına ek yemek yapacaksanız ve aceleniz varsa markana seçebilirsiniz. İsterseniz makarnanızı sade yapmak yerine kıymalı yapabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Hem bol domatesli hem de lezzetli olan bulgur pilavını yapmış olduğunuz zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanına servis edebilirsiniz. Fakat pırasanızın içerisine eğer pirinç eklerseniz , pirinç pilavı yapmanız pek uygun olmaz.

Zeytinyağlı Pırasanın Yanında Ne Gider

Salata

Her ana yemeğin yanına mutlaka lezzeti artsın diye salata türlerinden birisi yapılır. Sizler de zeytinyağlı pırasa yemeğinizin yanına mevsim salatası veya çoban salatası bunlardan birisini yapabilirsiniz.

Tas kebabı

Zeytinyağlı pırasa yemeğinin yanına et yemeklerinden tas kebabı yaparak akşam ki menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Özellikle akşama misafiriniz varsa bu menü bence çok ideal.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir