Eriştenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Eriştenin Yanında Ne Gider

0

Eriştenin Yanında Ne Pişirsem ?

Ana yemek veya etli yemek yapıldığı zaman genel olarak bunların yanına yapılan yemekler arasında erişte yer almaktadır. Erişte yemeği hem öğlen hem de akşam öğünlerinde sık sık yapılan yemek türlerinden birisidir. Özellikle yanına farklı yemekler ve soslar tercih edildiği zaman ortaya gerçekten harika lezzetler çıktığını da söyleyebiliriz. Eriştenizi yapacağınız zaman isteğe göre olarak tereyağı , ceviz ve kaşar peyniri de ilave edebilirsiniz. Mis gibi kokan tereyağlı erişte bence her zaman lezzetli olur ve bizler de tavsiye ediyoruz. O zaman eriştenin yanına başka ne gibi yemekler tercih edebiliriz isterseniz onlara bakalım.

Eriştenin Yanında Ne yapsam

Mevsim Salatası

Mevsim salatası genel olarak birçok yemeğin yanına tercih edilen salata türlerinden birisidir. İçerisin de salatalık , marul , havuç ve mısır gibi sebzeler bulunmaktadır. Sizler de eriştenin yanına salata yapacaksanız bol limonlu ve zeytinyağlı erişteyi tercih edebilirsiniz.

Kuru Köfte

Yapmış olduğunuz eriştenin yanına gidebilecek en lezzetli yemek türlerinden birisi de kuru köftedir. Akşam yemeği olarak hem kuru köfte hem de erişte yapıp servis edebilirsiniz. Kuru köftenizi ise ister ızgara da isterseniz de tava da kızartabilirsiniz.

Semiz Otu Salatası

Mevsim salatası yapmayacaksanız o zaman buna ek olarak semiz otu salatasını eriştenizin yanına yapabilirsiniz. Semizotu salatasına da sızma zeytinyağı ilave ederseniz harika lezzet ortaya koymuş olursunuz.

Eriştenin Yanında Ne Gider

Festival Sosu

Belki adını ilk defa duyacaksınız ama erişte ile festival sosu gerçekten harika oluyor. Festival sosu kırmızı domates rendesi , şeker , tuz , fesleğen , ketçap ve aynı zaman da sarımsağın karışımından oluşmaktadır. Bunları biraz pişiriyorsunuz ve daha sonra erişte yemeğinizle beraber servis ediyorusunuz.

Cacık

Hem salatalıktan hem de yoğurtan yapılan cacık yapmış olduğunuz eriştenin yanına çok güzel olacaktır. Erişteyi sade tercih edecekseniz o zaman yanına mutlaka cacık tercih edin.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir