Patates Köftesinin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Köftesinin Yanına Ne Gider

0

Hem kahvaltının hem de akşam yemeklerinin vazgeçilmezi olan patates köftesinin yanına ne gibi yemekle yapılır bugün ona bakacağız. Yapımı oldukça kolay olduğundan yanına daha çeşitli ve güzel yemekler yapılabilir. Aynı zaman da mesela sizler patates köftesi yapacağınız zaman içine bir de inci kıyılmış yeşil soğan ve peynir eklerseniz o zaman ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Çorba

Başlangıç yemeği olarak patates köftesinin yanına güzel bir sıcacık çorba yapabilirsiniz. Bu çorba mesela hanımlar ezogelin , mantar ya da yayla çorbası olabilir. Tabi isteyenler daha farklı olması açısından mercimek çorbasını da tercih edebilir.

Cacık

Yaz aylarında vazgeçilmez mezelerinden birisi olan cacıkta patates köftesinin yanına harika olacaktır. İnce ince kıymış olduğunuz salatalar , dereotu ve nane ile yapacağınız cacık sofranızda daha hoş duracaktır.

Mevsim Salata

Her yemeğin yanına biliyorsunuz ki salata olmazsa olmazdır. Özellikle mevsimine göre seçeceğiniz salata sofranızı daha çok şenlendirecektir. Bol zeytinyağ ve limon ile mevsim salatanız patatesli köftenin yanına çok yakışacaktır.

Rus Salatası

Meze olarak bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız o zaman en iyi seçim rus salatası olacaktır. Eğer sizler de mayonezli olarak yapılan rus salatasını seviyorsanız bence denemelisiniz.

Kızartma

Farklı sebzeleri bir araya getirerek kızartma yapıp patatesli köftenin yanına servis edebilirsiniz. Buradaki kızartmalar tamamen size kalmıştır. İstediğiniz sebzeleri seçerek kızartma işlemi yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Nohut Yanında Ne Gider