Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

0

Nohutlu pilavın yanında ne gider ? Günümüzde pirinç pilavının yeri çok farklıdır ve genel olarak her ana yemeğin yanına pirinç pilavı yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda pilavı süslememiz gerekiyor. Özellikle pilavı nohutlu yaptığımız zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Türk mutfağında ise nohutlu pilavın yeri çok ayrıdır ve mevlütler de bile en çok nohutlu pilav yapılmaktadır. Peki sizler evinizde akşam yemeği olarak nohutlu pilav yapacaksanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman bu konuda sizlere yardımcı olalım.

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

ETLİ BAMYA YEMEĞİ

Türk mutfağında en güzel lezzetlerden birisi olan etli bamya yemeğini de nohutlu pilavınızın yanına tercih edebilirsiniz. Tabi isteyenler etli yapmak istemiyorsa sade olarak da yapabilirler.

PIRASA DOLMA

Son zamanlar da en çok sevilen yemekler arasında yer alan pırasa dolması da nohutlu pilavın yanına çok yakışacaktır. İsteyenler kıymalı isteyenler de zeytinyağlı şeklinde pırasa dolmasını ana yemeğin yanına yapabilir.

HAYDARİ

Hem yoğurt hem salatalık hem de sarımsağın birleşmesi sonucunda ortaya çıkan haydari de nohutlu pilavın yanına yapıp servis edebilirsiniz. Akşama misafiriniz varsa bence haydariyi de tercih edin.

KÖFTE PATATES

Günümüzde köfte patatesi sevmeyen yoktur sanırım. Çünkü çok lezzetli ve nar gibi kızaran köfteler ile çıtır çıtır olan patateslere kimse hayır diyemez. Bu yüzden nohutlu pilav yemeğinizin yanına köfte patates de yaparak harika menü oluşturabilirsiniz.

KARNIYARIK

Hem patlıcandan hem de kıymadan elde edilen karnıyarık yemeği de nohutlu pilavın yanına çok yakışacaktır. Akşama gelen misafirleriniz varsa ve sağlam bir menü olsun diyorsanız karnıyarık , nohutlu pilav ve cacık çok iyi seçim olacaktır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir