Ayran Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ayran Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Türk mutfağında vazgeçilmez çorbalardan birisi olan ve aynı zaman da en çok tercih edilen Ayran çorbasının yanına ne yapılır ? sorusunu inceleyeceğiz. Bu çorbanın içine giren malzemelerin ve olduğu zaman ayrana benzediğinden dolayı Ayran çorbası adını almıştır. Bu çorbanın içerisine ; un , pirinç , tavuk suyu , yoğurt ve aynı zaman da pirinç eklenerek yapılmaktadır. Çok güzel lezzete sahip olan ayran çorbasının yanına aşağıda bulunan yemeklerden birini yaparak harika menüler oluşturabilirsiniz.

Dolma 

Akşam yemeği olarak yapılan ve en muhteşem lezzetlerden birisi olan dolma yemeğini de ayran çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Farklı şekillerde de yapılan dolmanın yanına ayran çorbası çok iyi ikili olacaktır bence.

Et Kavurma 

Birçok kişi tarafından sevilen ve hastası bilen olan yemeklerden birisi olan et kavurması da ayran çorbası ile çok güzel seçenek olacaktır. Ayran çorbasının yanına et türü bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman et kavurmasını yapabilirsiniz.

Pilav

Bütün yemeklerin yanına yakışan ve özellikle sulu yemeklerin yanına giden pilavı da ayran çorbasının yanında değerlendirebilirsiniz. İsteyenler sade isteyenler de sebzeli veya tavuklu olarak pilavı yapabilir.

Köfte

Ayran çorbasının yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemeklerden birisi de köfte olmaktadır. Sizler güzel bir köfte kızartması veya sulu köfte yaparak ayran çorbasının yanına ikram edebilirsiniz.

Makarna

Son olarak hanımlar günümüzde de en çok yapılan ve en pratik yemeklerden biri olan makarna’yı tercih edebilirsiniz. Bence bu çorbanın yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisidir makarna.

İlginizi Çekebilir