İzmir Köfte Yanına Ne Gider?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

İzmir Köfte Yanına Ne Gider?

0

Köfte çeşitlerinde günümüzde en çok yapılan izmir köftesi oluyor. Bu izmir köftesi özellikle İzmir’de daha çok yapılmaktadır. Hem köfteler hem de patatesler fırında birleşerek pişirilir. Bu ikisi fırından çıktıktan sonra ortaya gerçekten harika bir lezzet çıkıyor. Fakat en çok merak edilen soruların başında izmir köftesinin yanına ne yapabilirim ? Bizde bu konu hakkında kısa bir araştırma yaptık ve yapılabilecek en ideal yemekleri sıra sıra sayfamıza ekledik.

Pilav

Pilav genel olarak bütün yemeklerin yanına gider. Fakat pilav en iyi köftenin yanına gidebileceği için sizler izmir köftesinin yanına harika pirinç pilavı yapabilirsiniz. İsteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavını da tercih edebilirler.

Salata

Sofraların efendisi ve ortaların kralı olan her yemeğin yanına yapılan salatayı da deneyebilirsiniz. Bol yeşillik ve aynı zaman da zeytinyağı ilavesi yaparak harika salata yapıp izmir köftesinin yanına lezzetler oluşturabilirsiniz.

Piyaz

Piyaz biliyorsunuz ki ana malzemesi fasulye’dir ve bu yüzden yeşillik bakımından da zengin olduğundan bence İzmir köftesinin yanına çok güzel gider. Piyaz yemeğini seviyorsanız hanımlar bence bunu da yapabilirsiniz.

Çorba

İzmir köftesi bir ana yemek olduğundan dolayı sizler başlangıç yemeği olarak çorba tercih edebilirsiniz. Bu çorbalar da mesela mercimek çorbası , ezogelin ya da yayla gibi çorbaları rahatlıkla yapabilirsiniz.

Makarna

Son olarak hanımlar izmir köftesinin yanına güzel bir makarna tercih edebilirsiniz. Makarna seçimi tabiki de sizlere kalmıştır istediğiniz makarnayı seçerek ister fırında isterseniz de tüpte yapın.

İlginizi Çekebilir