Izgaranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Izgaranın Yanında Ne Gider

0

Izgaranın Yanında Ne Gider ?

Izgara hem akşam hem de öğlen yemeklerinde özellikle spor yapanlar tarafından tercih edilen yemeklerden birisidir. Spor yapanların yanı sıra diyet yapanlar da sağlıklı bir şekilde beslenmek için sık sık ızgara yaparlar. Izgara yemeğini sizler isterseniz tavalarda isterseniz de ızgarada pişirip o şekilde servis edebilirsiniz. En çok merak edilen sorulardan birisi de ızgara yemeğinin yanına ne yapsam ? diye sorular oluyor. Bizler de bu konuda araştırmalar yaptık ve bulduğumuz küçük atıştırmalık yemekleri sayfamıza ekledik. İşte ızgaranın yanına tercih edilecek yemekler…

Izgaranın Yanında Ne Gider

MEYHANE PİLAVI

Son zamanlar da sık sık yapılan ve herkes tarafından tercih edilen meyhane pilavını yapmış olduğunuz ızgaranın yanına tercih edebilirsiniz. Meyhane pilavı biliyorsunuz ki hem salça hem de domates ile yapılmaktadır. ve içerisine patlıcan ile baharatlar eklenince daha leziz tat ortaya çıkıyor. Izgara yemeği ile meyhane pilavı iyi seçim olur.

ÇOBAN SALATASI

Et yemekleri , kebaplarda ve ızgara gibi yemeklerin yanında sık sık tercih edilen salatası çoban salatası olmaktadır. Bu salatanın aynı zaman da yapımı çok basit olduğundan dolayı çok kolay bir şekilde ızgara yemeğinizin yanına yapıp sofranızı süsleyebilirsiniz.

GAVURDAĞI SALATASI

Çok değişik tarzlarda salata tarzı arayan ev hanımlarımız varsa o zaman çoban salatası yerine gavurdağı salatasını tercih edebilirsiniz. Arasındaki büyük fark gavurdağı salatasının içerisine bol miktarda ceviz konmasıdır.

Izgaranın Yanında Ne yapsam

CİĞER TAVA

Ciğer yemeğini herkes sevmez ve özellikle çocuklar tarafından pek tercih edilmez. Fakat ciğer tava yemeğini seviyorsanız o zaman akşam yemeği olarak ızgaranın yanına ara sıcak veya meze olarak tercih edebilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI SARMA

Yapımı biraz zor olsa da yapılınca harika tat oluşturan zeytinyağlı sarma ızgaranın yanına çok yakışacaktır. İster ara sıcak olarak isterseniz de yemeğinizin yanına menü olarak yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir