Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider ?

Ezo gelin çorbası günümüzde en çok yapılan çorbalardan birisidir. Özellikle bu çorba hem bulgur hem pirinç hem soğan hem yağ hem de tavuk suyu ile yapılan çorba çeşididir. Aynı zaman da evde kendiniz de yapabilir isterseniz de hazır olarak da marketlerde satılanlardan alarak yapabilirsiniz. Türk mutfaklarında çorba çeşitlerinde en çok yapılan ezo gelin çorbasının yanında ne gider ? sorusunu merak ediyorsanız o zaman sizlerle paylaşmış olduğumuz yemeklere kesinlikle bakmalısınız. Aşağıda yer alan yemekleri çorbanızın yanına yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne yapsam

PİLAV

Ezogelin çorbası bir başlangıç yemeğidir ve bu yüzden yanına ana yemek olarak pirinç pilavı yapabilirsiniz. Pirinç pilavını yapacağınız zaman ise sade yapmak yerine sebzeli yaparsanız emin olun daha güzel olacaktır.

MAKARNA

İtalyan mutfağında yeri çok ayrı olan ve Türk mutfağında ise en çok tercih edilen makarna yapmış olduğunuz ezogelin çorbasının yanına bence çok gidecektir. Özellikle makarna olarak spagetti yaparak ve bunu da peynirli veya kıymalı yaparsanız ortaya harika lezzet çıkacaktır.

PATLICAN KEBABI VE TEPSİ KEBABI

İster patlıcan isterseniz de tepsi kebabını ezogelin çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Bu iki lezzet zaten Türk mutfağında en çok sevilen et yemeklerinden birisidir. Akşama da evinize gelecek misafirleriniz varsa bence bunlardan birisini seçip yapabilirsiniz.

Ezo Gelin Çorbasının Yanında Ne Gider

SEBZE YEMEKLERİ

Sebze yemekleri biliyorsunuz ki sağlık açısından da en önemli yemeklerden birisidir ve özellikle Türk mutfağında yeri çok farklıdır. Sizler de yapmış olduğunuz ezogelin çorbasının yanına sebze yemeklerinden birisini seçip tercih edebilirsiniz.

SALATA

Her yemeğin yanına mutlaka salata türlerinden birisini yapılması gerekiyor. Bu yüzden salata türü olarak mevsim salatası , çoban salatası veya karışık salatalardan birisini yemeğinizin yanına yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir