Nohudun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Nohudun Yanında Ne Gider

0

Nohudun Yanında Ne Yapsam ?

Soğuk kış aylarında sık sık yapılan yemekler arasında nohut yemeği yer almaktadır ve özellikle baklagiller sınıfında en çok tercih edilenler arasında yer alır. İlk sırada kuru fasulye ve ikinci sırada ise nohut bulunmaktadır. Nohut yemeği yapılacağı zaman hem sade olarak hem de etli ya da kıymalı olacak şekilde yapılmaktadır. Hatta eğer nohut yemeği yapacağınız zaman yemeğinizin içerisine kemik atarsanız o zaman yemeğin vitamin değeri çok fazla olur ve lezzeti de ayrıca artar. Şimdi hanımlar nohut yemeği yaptığımız zaman yanına ne yapmamız gerekiyor ? Aslında bakarsanız nohut’un yanına gidebilecek ilk yemek pirinç pilavı oluyor. Bunlara ek olarak aşağıda bulunan yemekleri de yapabilirsiniz.

Nohudun Yanında Ne Gider

Pilav

Nohut yemeği yapıldığı zaman genel olarak ilk akla gelen yemekler arasında pirinç pilavı yer almaktadır. Özellikle pirinç pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine eğer garnitürlü olarak yaparsanız ortaya harika lezzetler çıkarmış olursunuz.

Bulgur Pilavı

Pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman nohut yemeğinizin yanına alternatif yemek olarak bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Nohut yemeği , bulgur pilavı ve Salata yaparsanız akşama harika meni hazırlamış olursunuz.

Lahana Sarması 

Lahana sarması Türk mutfağında en çok yapılan ve sevilen lezzetlerden birisidir. Yapımı biraz zahmetlidir fakat lezzeti gerçekten çok fazladır. Bu yüzden nohut yemeğinizin yanına zeytinyağlı olacak şekilde lahana sarması yapabilirsiniz.

Nohudun Yanında Ne yapsam

Mevsim Salatası-Piyaz

Nohut yemeğinizin yanına salata yapacaksanız o zaman mevsim salatası veya piyaz mezesini tercih edebilirsiniz.

Çorba

Yemek menülerinde başlangıç olarak her zaman çorba yapılır ve yapmış olduğunuz nohut yemeğinizin yanına da en uygun çorbalar arasında mercimek çorbası , tarhana çorbası ve yayla çorbası yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir