Domatesli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Domatesli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

0

Bu yazımızda hanımlar domatesli bulgur pilavının yanına ne gider buna göz atacağız. Bulgur pilavı biliyorsunuz ki hem besleyici hem de protein bakımından çok zengindir. Aynı zaman da herkes rahatlıkla ucuz olduğundan dolayı satın alabilir ve her evde pişirilebilir. Fakat bulgu pilavı katı olduğundan dolayı da tek başına tüketmek zor olur yanına illa sulu bir yemek yapılması gerekiyor. Bu yüzden sizler için araştırmalar yaptık ve domatesli bulgur pilavının yanına gidebilecek yemekleri paylaştık.

Domatesli Bulgur Pilavı yanına ne gider

MENEMEN

Akşam eve geç geldiyseniz eve ve yemek olarak domatesli bulgu pilavı varsa o zaman yanına hemen pratik olması için 10 – 15 dk içerisinde hazırlayabileceğiniz menemen yapabilirsiniz. Bu iki yemek çok güzel ikili olacaktır bundan emin olabilirsiniz.

CACIK

Domatesli bulgur pilavının yanına gidebilecek en güzel mezelerden birisi de buz gibi yapabileceğiniz cacıktır. Özellikle cacığın üzerine kuru nane ve zeytinyağı ilave ederseniz ortaya harika tat çıkacaktır.

DOMATES SALATASI

Salata tarzı bir şeyler yapmayı planlıyorsanız o zaman hanımlar domatesli bulgur pilavınızın yanına çok güzel domates salatası yapabilirsiniz. Hatta son zamanlar da domates salatası çok popüler olmaya başladı. Bence sizler de denemelisiniz.

TURŞU

İster salatalık ister lahana ister havuç isterseniz de biber gibi sebzelerden yapılan turşulardan birisini yapmış olduğunuz bulgur pilavınızın yanına tercih edebilirsiniz. Hatta hanımlar ana yemek olarak kuru fasulye veya nohut yemeği yaparak bu üçünü birleştirip harika menü oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir