Peynirli Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Peynirli Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Peynirli Makarnanın Yanına Ne Yakışır ?

Yapımı hem basit hem de lezzetli olduğundan dolayı yemek olarak yapılanlar arasında makarna yer alıyor. Özellikle öğrenci evlerinde en çok yapılan yemeklerden birisidir makarna. Fakat makarna yapacağınız zaman sade yapmak yerine ister soslu ister salçalı isterseniz de peynirli olarak da tercih edebilirsiniz. Makarna bir İtalyan mutfağından gelen lezzettir ve pratik bir şekilde yapımı olduğundan dolayı her evde yapılmaktadır. Sizler bugün makarna yapacaksanız ve peynirli olarak tercih edecekseniz o zaman yanına da yapacağınız yemek o derece önemlidir. Çünkü yapacağınız peynirli makarna aperatif bir yemektir ve bu yüzden yanına ana yemek yapılması gerekiyor. Bakalım peynirli makarnanın yanına gidebilecek lezzetler nelerdir ?

Peynirli Makarnanın Yanına Ne Gider

Pilav

Yapmış olduğunuz peynirli makarnanızın yanına ana yemek olarak yapabileceğiniz lezzetler arasında pirinç pilavı gelmektedir. Hem doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı bence tercih edebilirsiniz.

Biber Dolması

Dolma çeşitleri arasında yer alan biber dolması yapmış olduğunuz peynirli makarnanın yanına çok yakışacaktır. Özellikle akşam yemeği yapacaksanız o zaman biber dolması iyi bir seçim olur.

Mantar Sote

Mantar sote genel olarak her yemeğe lezzet katar ve tek başına da yenen lezzetlerden birisidir. Bu yüzden peynirli makarnanın yanına alternatif yemek arıyorsanız mantar soteyi seçebilirsiniz.

Peynirli Makarnanın Yanına Ne yapsam

Sulu Köfte

Peynirli olarak yaptığımız makarna kuru olduğundan dolayı yanına sulu yemek yapmamız daha doğru seçim olacaktır. Bu yüzden et yemekleri arasında en çok tercih edilen sulu köfte peynirli makarnanın yanına yaparak güzel bir şekilde servis edebilirsiniz.

Izgara Tavuk

Akşama evinize özel misafirleriniz gelecekse ve sizler de peynirli makarna yaptıysanız o zaman bu yemeğinizi daha güçlü yapmak için ızgara da tavuk yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir