Tarhana Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tarhana Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Tarhana Çorbasının Yanına Ne Yenir ?

Kış mevsimi olduğu zaman çorba dendiği zaman genel olarak akla ilk gelenler arasında tarhana çorbası oluyor. Özellikle başlangıç çorbası yapılacağı zaman kurtarıcı çorbalar arasında tarhana çorbası yer alıyor ve gerçekten tadı da enfes olduğundan dolayı her evde tercih ediliyor. Tarhana yaz mevsimi olduğu zamanlarda hazırlanır ve kurutulur daha sonra kış mevsimi olduğu zaman da yenmek için çıkartılır. Tarhana’nın hazırlanması biraz zahmetlidir fakat çorbası yapıldıktan sonra ortaya gerçekten harika lezzet çıktığını söyleyebiliriz sizlere. Peki , Tarhana çorbası yaptık yanına ana yemek olarak neler yapabiliriz ? İsterseniz sizler için bulduğumuz lezzetlere göz atabilirsiniz.

Tarhana Çorbasının Yanına Ne Gider

Menemen

Menemen Türk mutfağında en çok tercih edilen aperatif lezzetlerden birisidir ve yapmış olduğunuz tarhana çorbasının yanına da yapıp servis edebilirsiniz. Menemeni yapacağınız zaman isteğe göre baharatlar ekleyebilir ve yemeğinizi daha güzel hale de getirebilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Bulgur günümüzde en zengin besinlerden birisidir ve yapımı da çok basit olduğundan dolayı çorbayla beraber sunum yapılabilir. Bulgur pilavınızı yapacağınız zaman da sade yapmak yerine sebzeli veya domatesli yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz.

Kuru Biber

Sıcacık yapmış olduğunuz tarhana çorbasının yanına kurutmuş olduğunuz biberleri tavada ister yağlı isterseniz de yağsız olarak kızartıp çorbanızın yanına servis etmeye ne dersiniz ?

Tarhana Çorbasının Yanına Ne yapsam

Patates Salatası

Patates salatası biliyorsunuz ki haşlanarak yapılır ve içerisine hem soğan hem yumurta hem de baharatlar girmektedir. Yapımı da bu kadar basit olduğundan dolayı yapmış olduğunuz tarhana çorbasının yanına tercih edebilirsiniz.

Kuru Patlıcan ve Biber Kızartması

Kuru patlıcan ile biber kızartması yapacağınız zaman ilk olarak bunları suda haşlayalım ve daha sonra da tavaya yağ döküp kızartma işlemi yapalım. En sonda yapmış olduğumuz sarımsaklı yoğurdu üstüne dökerek yapmış olduğumuz tarhana çorbasıyla beraber servis edelim.

Kuru Börülce Yemeği

Kuru börülce yemeği günümüzde pek tercih edilen yemek olmasa da aslında bakarsanız tarhana çorbasının yanına yakışan en ideal yemek türlerinden birisidir. Denemek isteyenler varsa bence denemeliler.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir