Turşunun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Turşunun Yanında Ne Gider

0

Turşunun Yanında Ne Yakışır ?

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve genel olarak menüleri tamamlayan lezzetler arasında Turşular yer almaktadır. Biliyorsunuz ki dışarıda hazır olarak satıldığı gibi ev hanımları kendi imkanları ile de evde Turşu yapmaktadırlar. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı her evde rahatlıkla tercih edilebilir. Turşu çeşitleri arasında en ön planda gelen salatalık turşusu oluyor. Bunların haricin de biber , domates , patlıcan , lahana ve taze fasulye gibi çeşitler de bulunmaktadır. Şimdi hanımlar Turşunun yanına ne gider ? en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bizde bunları maddeler halin de sizlere sunduk.

Turşunun Yanında Ne yapsam

Tarhana Çorbası

Malum havalar iyicene soğudu ve bu kış mevsiminde sıcacık çorba olarak en çok tercih edileni tarhana çorbası oluyor. Yapmış olduğunuz tarhana çorbasının yanına da gidebilecek lezzetler arasında tabiki de Turşu yer alıyor.

Kuru Fasulye

Hem kuru fasulye hem de pirinç pilavı yapıldığı zaman bu menüyü tamamlamak için günümüzde en çok tercih edilenler arasında Turşu yer alıyor. İstediğiniz turşu çeşidi kuru fasulye yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz. Fakat en iyi gidebilecek turşu çeşidi salatalık turşusudur.

Bulgur Pilavı

Biliyorsunuz ki bulgur pilavının besin değeri en yüksek gıdalardan birisidir ve özellikle doyurucu özelliği bulunduğundan dolayı yanına da turşu seçerseniz ve en son da Ayranla beraber harika lezzet yakalamış olursunuz.

Turşunun Yanında Ne Gider

Döner Dürüm

Tavuk ya da et döner yaptıracağınız zaman veya evde kendiniz yapacağınız da akla gelen ilk lezzet Turşu oluyor. Çünkü Döner acı bibersiz gitmez. Bu yüzden turşu seçeceğiniz zaman biberli olanı tercih etmeniz daha doğru seçim olur.

Kısır

Kısır yapılacağı zaman biliyorsunuz ki içerisine salatalık turşunu ilave edilmektedir. Fakat eğer sizler içerisine doğramak istemiyorsanız o zaman servis tabağınızın yanına koyup o şekilde tercih edebilirsiniz.

Çiğ Köfte

Çiğ köfte dendiği zaman genellikle akla ilk Turşu gelmektedir. Turşunuzu ister sade olarak tüketin isterseniz de soğanla beraber kavurup o şekilde çiğ köftenizin yanına tercih edin. Burada arkadaşlar karar sizlere kalmış.

İlginizi Çekebilir