Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yakışır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yakışır

0

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Yakışır ?

Günümüzde patlıcandan yapılan yemekler arasında musakka yer alıyor ve özellikle akşam yemeklerinde sık sık tercih edilen bu lezzetin yanına da güzel bir yemek yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Akşam yemeği için patlıcan musakka yaptıysanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman netten bulmuş olduğumuz ve yapımı da basit olan yemeklerden birisini tercih edebilirsiniz. İşte patlıcan musakkanın yanına yapabilecekleriniz.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne yapsam

Sarımsaklı yoğurt

Patlıcan musakka yemeğinin yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında sarımsaklı yoğurt yer alıyor. İster yemeğinizin yanına servis edin isterseniz de başka bir tabakta tüketin burada karar sizlere kalmış.

Salata

Her ana yemeğin yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Çünkü bir sofrayı renklendiren her zaman salata oluyor. Patlıcan musakkanın yanına da salata olarak mevsim salatası veya çoban salatası bunlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Ayran

Patlıcan musakka bir ana yemek olduğundan dolayı yanına ekstra bir yemek yapmanıza gerek yok. Tek başına da tüketilebilen yemeklerden birisidir. Bu yüzden içecek tercih edecekseniz patlıcan musakkanın yanına en güzel Ayran yakışır.

Patlıcan Musakkanın Yanına Ne Gider

Bulgur pilavı

Bulgur pilavı biliyorsunuz ki pirinç pilavından sonra en çok yapılan bakliyatlardan birisidir. Bu yüzden patlıcan musakkanın yanına pirinç pilavı yapmayacaksanız bunun yerine bulgur pilavını yapabilirsiniz.

Makarna

Patlıcan musakkanın yanına ne yapsam diye merak edenler varsa o zaman yapımı da çok basit olan makarnayı tercih edebilirsiniz. İsterseniz makarnanızı daha güzel yapmak istiyorsanız sarımsaklı yoğurt ve domates sosu ekleyebilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir