Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Günümüzde en çok yapılan ve Türk mutfaklarının vazgeçilmez çorbalarından birisi de mercimek çorbasıdır. Özellikle bu çorba başlangıç yemeği olarak sık sık yapılmaktadır. Aynı zaman da mercimek çorbasını eğer mevsiminde tüketirseniz o zaman harika lezzet çıkarmış olursunuz. Bu çorba sabahta olmak üzere tüm öğünlerde tüketilebilir. Besin değeri de çok yüksek olduğundan en çok yapılan çorbalardan birisi de oluyor. Peki bu çorbanın yanına başka neler yapabiliriz buyurun onlara bakalım.

Beyaz pilav, bulgur pilavı ve makarna ile mercimek çorbası

Mercimek çorbasının yanına gidebilecek bir sürü yemek vardır. Bunların başında pirinç pilavı , bulgur pilavı veya makarna olmaktadır. Yani sizler de bu 3 yemeği de mercimek çorbasının yanına tercih edebilirsiniz.

Balık ile mercimek çorbası

Mercimek çorbasının yanına farklı bir menü arıyorum diyorsanız o zaman balık çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Mesela balık tavada , fırın da veya buğulama gibi çeşitleri çorbanın yanına yapabilirsiniz. Zaten günümüzde ise mercimek çorbasının yanına ilk yapılan yemek balık oluyor.

Kuru köfte ve patates ile mercimek çorbası

Biraz aparetif olmasını açısından çorbanın yanına kuru köfte ile patates kızartmasını seçebilirsiniz. Çünkü mercimek çorbası sulu yemek yanına da kuru olarak bu lezzetleri tercih edebilirsiniz.

Ispanak ve bezelye yemeğinin yanında mercimek çorbası

Evet hanımlar son olarak da mercimek çorbasının yanına bezelye veya ıspanak yemeğini yaparak ortaya harika menü çıkarmış olursunuz. İsteyenler bu yemekleri kuşbaşı etli şeklinde de yapabilir.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir