Tavuk Izgaranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Izgaranın Yanında Ne Gider

0

Tavuk Izgaranın Yanında Ne Gider ?

Tavuk ızgara günümüzde en çok yapılan ve çok sevilen lezzetlerden birisidir. Özellikle yanına sebze yemeklerinden birisi yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Birçok ev kadını tavuk ızgara yaptığı zaman yanına ne yapsam diye düşünür ve hemen netten araştırmaya başlar. Bizde tavuk ızgaranın yanına yapılabilecek en ideal ve en kolay yemekleri bularak sayfamıza ekledik. Özellikle tavuk ızgara yaptığınız zaman eğer yanına biber , domates , soğan ve patlıcan közlemesi yaparsanız emin olun ortaya harika lezzet çıkacaktır. Peki , başka ne gibi yemekler yapabiliriz. Buyurun inceleyelim ;

Tavuk Izgaranın Yanında Ne Gider

Sebze Salatası

Tavuk ızgara yaptığınız zaman yanına sebzelerden yapacağınız salata çok yakışacaktır. Patlıcan , biber , kuru soğan ve aynı zaman da domatesin kabuklarını soyarak közleyin ve daha sonra isteğe bağlı olarak zeytinyağı ve baharat ekleyerek çok güzel sebze salatası yapın.

Patates Kızartması 

Patates kızartması özellikle çocuklar tarafından çok sevilen lezzetlerden birisidir. Özellikle tavuk ızgara yapıldığı zaman yanına görsel olarak zenginlik katabilecek lezzetler arasında patates kızartması da yer alır. Bu yüzden isteyenler tavuk ızgaranın yanına patates kızartması yapabilir.

Pirinç Pilavı

Tavuk ızgara dendiği zaman akla yemek olarak ilk gelen pirinç pilavı oluyor. Özellikle pirinç pilavınızı sade yapmak yerine sebzeli ya da şehriyeli yaparsanız , tereyağı ile zeytinyağı da eklerseniz ortaya harika lezzet çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz.

Tavuk Izgaranın Yanında Ne yapsam

Cacık

Hem salatadan hem de yoğurttan yapılan cacık yapmış olduğunuz tavuk ızgaranın yanına çok yakışacaktır. Akşam menüsü olarak tavuk ızgara , pirinç pilavı ve buz gibi cacık yapabilirsiniz.

Domates Çorbası

Tavuk ızgara biliyorsunuz ki bir ana yemektir ve bu yüzden yanına başlangıç olarak çorba yapılması gerek. Bu yüzden çorba olarak domates çorbasını yapmış olduğunuz ana yemeğin yanına tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir