Nohut Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Nohut Yanında Ne Gider

0

Nohut yanında ne gider ? Baklagiller sınıfında yer alan nohut günümüzde en sık yapılan yemeklerden birisidir. Hatta kuru fasulye yemeğinden sonra nohut yemeği geliyor ve yanına yapılan yemek ile de ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Nohut yemeği sade yapıldığı gibi etli ya da tavuklu olarak da pişirilmektedir. Mesela sizler bugün nohut yemeği yapacaksanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman aşağıda bulunan yemekler bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Fakat şunu belirtmek isteriz ki nohut yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yemek pirinç pilavıdır.

Nohut Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Hem nohut yemeği hem de pirinç pilavı ayrılmaz bir yemektir ve nereye giderseniz gidin lokantalar da bile nohut yemeğinin yanına pirinç pilavı verirler. Bu yüzden pirinç pilavınızı da sade yapmak yerine şehriyeli ya da tavuklu yaparak ayrı bir lezzet ortaya çıkartabilirsiniz.

KARIŞIK TURŞU

Nohut yemeğinin yanına gidebilecek tatlardan birisi de karışık turşulardır. Yani bu karışık turşular salatalık , lahana , havuç ve karnabahardır. Hatta nohut yemeği ile pilav tercih ederek bir de bunları tamamlamak için karışık turşular çok iyi seçim olacaktır.

CACIK

Nohut yemeğinizin yanına pirinç pilavı tercih ederek ve bunları tamamlamak içinse buz gibi cacık çok iyi seçim olacaktır. Lokantalar da bile nohut yemeği , pirinç pilavı ve cacık tercih ediliyor

KURU BİBER KIZARTMASI

Nohut yemeği ile beraber kuru biber kızartması çok iyi seçenek olacaktır. Kurutmuş olduğunuz biber ile patlıcanın üzerine sarımsaklı yoğurt dökerek yemeğinizle beraber afiyetle yiyebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavı tercih etmek istemeyen ev hanımları varsa o zaman tercihiniz bulgur pilavından yana olabilir. İsteyenler bulgur pilavını sade isteyenler de domatesli yapabilir.

KÖZLENMİŞ BİBER

Tavada yağsız bir şekilde közlemiş olduğunuz biberlerinizi nohut yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. Nohutla beraber bu biberler harika olacaktır.

İlginizi Çekebilir