Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

0

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider ?

Hünkar beğendi yemeği günümüzde sık sık yapılan ve özellikle ramazan aylarında en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Yaz kış demeden ev hanımları tarafından sıkça yapılan hünkar beğendi yemeğinin yanına ne yapılır _ diye merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Hünkar beğendi yemeğinin yanına her zaman hafif yemekler yapılması önerilir. Çünkü yapacağınız yemek biraz ağır olduğundan dolayı hafif bir yemek yaparsanız daha iyi olur. O zaman hünkar beğendinin yanında ne gider ? buyurun inceleyelim.

Hünkar Beğendinin Yanında Ne Gider

YÜZÜK ÇORBASI

Her ana yemeğin yanında mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden çorba olarak yapabileceğiniz mantıya benzer olan yüzük çorbasını tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlar da yüzük çorbası daha çok tercih edilmeye başlandı diyebiliriz.

TAZE FASULYE

Hünkar beğendi yemeğinin yanına tercih edebileceğiniz farklı lezzetlerden birisi de sofraların vazgeçilmez yemekleri arasında yer alan hem hafif sulu hem de bol domatesli zeytinyağlı olarak yapılan taze fasulye yemeğini yapabilirsiniz.

Hünkar Beğendinin Yanında Ne yapsam

FASULYE PİYAZI

Hem salata hem de meze olarak tercih edilen fasulye piyazı yapmış olduğunuz hünkar beğendi yemeğinin yanına yaparak sofranıza renk katabilirsiniz.

HAVUÇLU BARBUNYA

Vitamin ve mineral bakımından baya zengin olan havuçlu olarak yapabileceğiniz barbunya yemeğini hünkar beğendinin yanına tercih edebilirsiniz. Barbunya yemeğini ise soğuk olarak tercih ederseniz daha çok lezzetli olacaktır.

DOMATES ÇORBASI

Hünkar beğendi yemeği yapıldığı zaman yanına yakışan en güzel çorba çeşitlerinden birisi de domates çorbasıdır. Özellikle kıtır ekmekli ve kaşar peynirli olarak servis edilirse o zaman ortaya harika lezzet çıkacaktır.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir