Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

0

Saç Kavurma Yanına Ne Gider ?

Saç kavurma yemeği biliyorsunuz ki sacın üzerinde yapılan etin kavrulma halidir ve günümüzde ise en çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Özellikle kavurmalar arasında saç kavurma ilk sıralar da yer alıyor diyebiliriz sizlere. Fakat saç kavurma yemeği insana aşırı derece de susama hissi uyandırmaktadır bu yüzden yanına yapabileceğimiz yemekte ona göre olması gerekiyor. Örnek verecek olursak eğer saç kavurmanın yanına buz gibi Ayran gidebilir. Yemek olarak da Türk mutfağında en çok tercih edilen yemekleri aşağıya yazdık. İstediğiniz yemeği saç kavurmanın yanına tercih edebilirsiniz.

Saç Kavurma Yanına Ne Yapılır

Pilav 

Pilav biliyorsunuz ki genel olarak her yemeğin yanına yakışan ve Türk mutfağında en çok rağbet gören yemek türlerinden birisidir. Özellikle et yemeği dendiği zaman akla ilk pirinç pilavı gelmektedir. Bu yüzden yapmış olduğunuz saç kavurmanın yanına pirinç pilavını yapabilirsiniz.

Patates Püresi

Patates püresi de genel olarak birçok yemeğin yanına ve özellikle et yemeklerinin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Bu yüzden saç kavurmanın yanına ne yapsam diyorsanız patates püresini seçebilirsiniz.

Sebze Yemekleri

Hem sağlık açısından hem de lezzet bakımından yapılan yemekler arasında sebze yemekleri yer almaktadır. Sizler de saç kavurmasının yanına sebze yemeklerinden birisi seçerek menünüze ekleyebilirsiniz.

Saç Kavurma Yanına Ne yapsam

Patlıcan Yemekleri

Birçok yemeğin yanına yakışan patlıcan yemeği yapmış olduğunuz saç kavurmasının yanına da çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Saç kavurması et yemeği olduğundan dolayı patlıcan yemeği ile çok uyumlu olacaktır.

Erişte

Eğer pilav sevmiyorsanız o zaman saç kavurmasının yanına aperatif olarak erişte yapabilirsiniz. Saç kavurması ile erişte yemeği çok uyumlu olacaktır. Bence denemelisiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir