Balık Izgaranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Balık Izgaranın Yanında Ne Gider

0

Günümüzde sık sık yenilen yemeklerden birisi olan balık her hafta yenmesi gereken besinlerden birisidir. Bugün balık ızgara pişirecekseniz ve balık ızgaranın yanına ne gider diye merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Balık ızgaranın yanına genel olarak en çok tercih edilen yiyecekler mezeler olmaktadır. Tabi buna ek olarak yemek tarzı sebzeler de tercih edilebilir. Bizler bulduğumuz en ideal mezeleri ve yemekleri sizlerle paylaştık.

Brokoli 

Balığın yanına yeşil sebze olarak yakışacak ve sarımsakla terbiye edilince ortaya harika salata çıkacak olan brokoliyi balık ızgaranın yanına tercih edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki brokoli en sağlıklı sebzelerden birisidir ve sizler zeytinyağ ve sarımsakla beraber harmanlayınca ortaya harika lezzet çıkıyor.

Közlenmiş Sebze Salata

Közlenmiş olan sebze salatasını çok faydalı yiyeceklerden birisi olduğundan dolayı balık ızgaranın yanına yapıp servis edebilirsiniz. Yani domates , patlıcan , soğan ve biberi közleyip bunları bir arada karıştırıp ve üzerine salata sosu dökerek servis yapıyorsunuz.

Közlenmiş sebzeler son derece faydalıdır. Balık ızgaranın yanında da közlenmiş sebzelerden hazırlayacağınız salata çok güzel bir seçim olur.

Marul Salatası

Her yemeğin yanına genel olarak marul salatası yapılır ve sizler balık ızgaranın yanına da salata arıyorsanız bence marul salatası çok iyi fikir olacaktır.

Kalamar

Balık ızgaranın yanına böyle zengin bir menü oluşturmak istiyorsanız o zaman kalamar’ı tercih edebilirsiniz. Fakat kalamar kolay yapılmaz ve tarifini bilmiyorsanız kesinlikle internetten yapılışına bakın derim.

Patates Kızartması

En son olarak aperatif yemek arıyorsanız balık ızgaranızın yanına patates kızartması yaparak daha hoş bir sofra hazırlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir