Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider

0

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider ?

Ana yemek olarak lahana sarması günümüzde en sık ve en çok tercih edilen yemeklerden birisidir. Lahana sarması çok lezzetlidir fakat yapımı da bir o kadar zordur. Eğer bu yemeğin yanına kuru patlıcan ve kuru biber dolması yaparsanız o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Hatta isteyenler kuru dolma yerine taze dolma da yapabilir burada karar tabiki de sizlerin. Eğer başka alternatif yemekler de arıyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider

ÇORBA

Lahana sarması yapacaksanız yapabileceğiniz en lezzetli yemeklerden birisi de hafif bir çorbadır. Çorba olarak ise yapabileceğiniz en lezzetli çorba ezogelin veya mercimek çorbası olacaktır. Hatta dilerseniz tarhana çorbası da yapabilirsiniz.

MERCİMEK KÖFTESİ

Mercimek köftesi günümüzde sık sık yapılan lezzetlerden birisidir ve özellikle yeşillik , turşu ile harika oluyor. Akşam yemeği için lahana sarması tercih ettiyseniz o zaman mercimek köftesi çok iyi seçim olacaktır.

Lahana Sarmasının Yanında Ne yapsam

KÖZLEME

Lahana sarmasının yanına gidebilecek lezzetler arasında meze olarak yapabileceğiniz közleme yer alıyor. Yoğurtlu olarak biliyorsunuz ki birden fazla közleme yapılıyor fakat bunun gibi sebzelerden de közlemeler yapılıp sarımsaklı yoğurtla karıştırılarak ortaya harika lezzet çıkıyor.

SALATA – YEŞİLLİK – TURŞU

Hem lahana sarması hem de mercimek köftesi en iyi ikili menülerden birisidir ve bunları tamamlamak için yanlarına mevsim salatasını tercih edebilirsiniz. Mevsim salatası dışında turp , marul ve tere gibi sebzeleri de servis edebilirsiniz.

En son olarak taze karışık turşular da yemeklerin yanında çok güzel gider.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir