Piyazın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Piyazın Yanında Ne Gider

0

Piyazın Yanında Ne Yapsam ?

Türk mutfağında salata türleri arasında çok sevilen ve en çok tercih edilenler arasında piyaz yer almaktadır. Piyaz biliyorsunuz ki kuru fasulye , soğan , maydanoz , sumak ve gerekli olan baharatlarla yapılmaktadır. Aynı zaman da piyaz salata çeşidi Güneydoğu mutfağında yer alan lezzetlerden birisidir ve meze olarak yapıldığından dolayı yanına tercih edeceğiniz yemekte bu yüzden çok önemlidir. Bizler de piyazın yanına gidebilecek en ideal yemekleri bularak aşağıya yazdık ve istediğiniz yemeği seçerek yapmaya başlayabilirsiniz.

Piyazın Yanında Ne Gider

Kebap

Türk mutfağında et yemekleri arasında hiç vazgeçilmeyen ve en çok yapılanlar arasında kebap yer alır. Kebapta piyazla beraber çok iyi gider ve eğer piyaz yapacaksanız yanına da mutlaka kebap tercih edin.

Balık

Karadeniz yöresine ait olan balık yapmış olduğunuz piyaz mezesi ile harika olacaktır. Özellikle hamsi balığı yapıldığı zaman akla gelen ilk salata çeşidi piyaz oluyor. Bu yüzden hangi balığı yaparsanız yapın meze olarak piyaz ilk sırada yer alır.

Köfte

Hem küçükler hem de büyükler tarafından çok sevilerek yenen köfte piyazla beraber tercih edildiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Bu şekilde menüyü birçok kişi tarafından da tercih ediliyor.

Piyazın Yanında Ne yapsam

Tantuni

Tantuni , biliyorsunuz ki kıymadan yapılır ve Mersin mutfağına haz bir yemektir. Birçok yörede de tercih edilen tantuni yapmış olduğunuz piyaz mezesi ile harika olacaktır.

Çiğ Köfte

Çiğ köfte tercih edeceğiniz zaman meze olarak ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman kuru fasulyeden , soğandan ve gerekli olan baharatlardan yapılan piyazı tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir