Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

0

Patlıcanlı pilavın yanında ne yenir , sorusu günümüzde çokça sorulan sorulardan birisi haline geldi. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaparak yanında giden yemekleri ekledik. Biliyorsunuz ki pilav her çeşit yapılıyor ve sebzeli yapıldığı zaman ortaya harika lezzet çıkıyor. Özellikle patlıcanlı olarak yapıldığından enfes tat ortaya çıkmış oluyor. Ama pilav katı yemek olduğundan dolayı yanına ekstra yemek yaparak menünüzü kuvvetli hale getirebilirsiniz. O zaman isterseniz patlıcanlı pilavın yanına ne yenir onlara bakalım buyurun.

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

ET SOTE

Pilavın yanına gidebilecek en güzel et yemeklerinden birisi de et sotedir. Sizler patlıcanlı pilavınız ile kuşbaşı olarak doğranmış hem domatesli hem de biberli olarak sotenizi yaparak harika akşam yemeği hazırlayabilirsiniz.

MANTAR IZGARA

Çok değişik yemeklerden birisi de mantar ızgaradır. Patlıcanlı pilavınızın yanına çok güzel mantar ızgara yapabilirsiniz. İlk olarak mantarlarınızın bütün halindeki saplarınızı çıkartın daha sonra tereyağ ekleyerek fırına atıp pişirme yapmadan önce de kaşarlayarak pilavınızın yanına harika lezzet oluşturun.

KREMALI MANTAR ÇORBASI

Başlangıç çorbası olarak patlıcanlı pilavınızın yanına kremalı mantar çorbasını tercih edebilirsiniz. Özellikle bu pilav ile kremalı mantar çorbası çok iyi gitmektedir.

PATLICAN SALATASI

Her yemekte biliyorsunuz ki salata çok önemli bir konudur. Bu yüzden salata olarak patlıcan salatası yapmış olduğunuz pilavın yanına çok yakışacaktır.

KÖZLENMİŞ BİBER

Biraz farklı yemek olmasını istiyorsanız o zaman hanımlar közlenmiş biber yapmaya ne dersiniz ? Bence patlıcanlı pilavın yanına çok yakışacaktır.

BAKLAVA

Yemek yedikten sonra arkasından güzel bir tatlı yenir. Bu yüzden sizler ister cevizli isterseniz de fıstıklı olarak baklava tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir