Şehriyeli Tavuk Çorbasının Yanına Ne Gider ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şehriyeli Tavuk Çorbasının Yanına Ne Gider ?

0

Şehriyeli tavuk çorbası Türk kültürümüzde oldukça sık yapılan bir çorba çeşididir . Özellikle hasta olduğumuz dönemde bağışıklık sistemini güçlendirmek için tercih edildiğinden hasta çorbası olarak da bilinir . Çok iyi protein içeren lezzetli bir çorbadır . İsteğe göre tel şehriye ,arpa şehriye veya erişte kullanılarak da yapılabilir .Yapılışı hem çok lezzetli hem de oldukça kolay bir çorbadır . Hele daha önceden haşlanmış tavuğunuz varsa 15 dakika içinde yapabilirsiniz . Peki ya şehriyeli tavuk çorbası yaptığınızda yanına neler yapıp servis edebilirsiniz ?

Şehriyeli tavuk çorbası hemen hemen her türden yemeği kaldırabilecek bir lezzettedir . Sebze yemeği , et yemeği , zeytinyağlı …

Patlıcan kullanılarak yapılan imambayıldı , karnıyarık, kürdan kebabı ya da fırında veya ızgarada pişmiş et çeşitleri tercih edilebilir .

Kuru Fasulye

Türk mutfağında önemli yeri olan kuru fasulye yemeği , sıcak bir çorbanın ardına pirinç pilavıyla muhteşem olabilir . Hem hafif hem bol protein kaynağı .

Pirinç Pilavı

Birçok yemeğe eşlik edebilecek şüphesiz en uyumlu tariflerden birisi de pirinç pilavıdır . Sulu bir yemekle çorbadan sonra tercih edilmesi harika bir tercih olur .

Yaprak Sarması

Üzüm yaprağına veya farklı yapraklara sarılarak isteğe göre sıcak, soğuk servis edilen yaprak sarmasına kimse kolay kolay hayır diyemez . Zeytinyağlı limonlu lezzetli bir yaprak sarması şehriyeli tavuk çorbasının ardına gayet güzel bir seçim olacaktır .

Şekerpare

Hafif kızaran görüntüsü , üzerine konmuş fındığıyla hafif bir tatlı olan şekerpareyi tatlı seçimi için akşam menünüzde yer verebilirsiniz .

İlginizi Çekebilir