Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

0

Mantarlı pilavın yanına ne gider ? Damak tadı olduğundan çok gelişmiş ve aynı zaman da özel günler için yaptıkları yemek mantarlı pilav oluyor. Biliyorsunuz ki normalde nohutlu pilav veya tavuklu pilav yapılır mantarlı pilav yapımını çok az duymuşuzdur. Ama mantarlı pilavın lezzeti o kadar çok güzel oluyor ki hiç denemeyen insanlar varsa kesinlikle denemeliler. Akşam yemeği için mantarlı pilav yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Bu yemeğin yanına yapılan en güzel lezzetleri bir araya toplayıp sizlerle paylaştık. İşte mantarlı pilavın yanına yapılacak yemekler ;

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

Pirzola

Mantarlı pilavı tamamlamak için ve sofları şenlendirmek istiyorsanız o zaman seçiminiz pirzola olabilir. İster kendiniz isterseniz de ailenizle beraber ziyafet çekebilirsiniz. Eğer pirzolanızı da iyi pişirirseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkacaktır.

Hindi Kapama

Ziyafet dediğimiz zaman aklımıza tavuk ve et yemekleri geliyor değil mi ? İşte mantarlı pilavınızı daha çok süslemek için hindi kapama çok iyi seçim olacaktır. Hindi etini seviyorsanız bence bu lezzeti kaçırmayın derim.

Tavuk Dolması

Biraz farklı tarif arayan ev hanımlarımız varsa o zaman tavuk dolması mantarlı pilavın yanına çok güzel gidecektir. Eğer çocuklarınız da tavuk seviyorsa bu dolmayı çok beğeneceklerdir.

Yeşil Salata

Akşam yemeklerinin yanında mutlaka olması gereken mezelerden birisi de salatadır. Mantarlı pilavınızın yanına ister karışık salata isterseniz de çoban salatası yapabilirsiniz.

Un Helvası

En son olarak akşam yemeği bittikten sonra sıra tatlıya gelir değil mi ? İşte tatlı olarak hem yapımı da basit olan un helvasını tercih edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir