Biber Dolması Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Biber Dolması Yanına Ne Yapılır

0

Hanımların akşam yemeklerinde en çok tercih ettiği ve yapılışı biraz zahmetli olsa da ama yaptıktan sonra lezzetli olan yemeklerden birisi de biber dolmasıdır. Peki yapmış olduğumuz biber dolmasının yanına neler yapılır ? Şimdi biber dolmasını yapacağınız zaman içerisine koymuş olduğumuz pirinç isteğe bağlı olarak sade veya etli olabilir. Bir de yanına aşağıya yazacağımız yemeklerden birini yaparsanız o zaman menünüz daha kaliteli olacaktır.

Yoğurt Çorbası

Biber dolması bir ana yemek olarak bilindiğinden dolayı ve katı olduğu için yanına güzel bir başlangıç olarak çorba yapmamız daha doğru olacaktır. Bu yüzden biber dolmasının yanına yoğurt çorbasını seçebilirsiniz. Tabi isteyenler mercimek çorbasını da yapabilir.

Cacık

Taptaze doğramış olduğunuz salatalar ile yapmış olduğunuz sarımsaklı yoğurtla birleştirip ortaya çıkarmış olduğunuz cacığı biber dolmasının yanına yapabilirsiniz. Biber dolması ile beraber buz gibi cacık süper olacaktır.

Salata

Her yemek başında salata en önemli mezelerden birisidir ve olmazsa olmazıdır. Bu yüzden biber dolmanızın yanına mevsimlik salata yapabilirsiniz.

Milföy Böreği

Börek tarzı bir şeyler yapmak isteyen bayanlarımız varsa o zaman biber dolmanızın yanına milföy hamurundan çok güzel kıymalı , sosisli veya çökelekli börek yapabilirsiniz. Hem doyurucu hem de kaliteli bir menü hazırlamış olacaksınız.

Patates Salatası

Salata olarak farklı çözüm arıyorsanız o zaman patates salatası biber dolmasının yanına çok iyi olacaktır. Haşlamış olduğunuz patatesleri doğrayıp daha sonra içerisine zeytinyağınızı ve limonunuzu ekleyerek yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir