Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

0

Mantarlı tavuk sote yanına ne gider ? Mantar günümüzde en sık tüketilen besinlerden birisidir ve özellikle çok faydalı olduğundan dolayı birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Hem mantar hem de tavuk bir araya geldiğin de ve bunun sotesi yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika tatlar çıkıyor. Bir de bu yemeğin yanına çok güzel lezzetler yaparsanız o zaman efsane bir akşam menüsü hazırlamış olursunuz. Şimdi hanımlar isterseniz mantarlı tavuk sotenin yanına ne gibi lezzetler yapabiliriz onlara bakalım.


Mantarlı Tavuk Sote Yanına Ne Gider

Patates Püresi

Mantarlı tavuk sotenin yanına gidebilecek en güzel ve en şahane yemeklerden birisi de patates püresidir. Patates püresinde püf nokta süttedir ve tam kıvamını tutturursanız o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacaktır. Bence yemeğinizin yanına bunu denemelisiniz.

Pirinç Pilavı 

İster tavuk yapın isterseniz de mantar pirinç pilavı bütün yemeklerin yanına çok yakışır. Özellikle mantarlı tavuk sotenin yanına çok iyi gider. Sizler pirinç pilavını ise sade yapmak yerine bol domatesli ve hafiften sulu yaparsanız daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz.

Kaşar Peynirli Makarna

Eğer aperatif yemek yapmak istiyorsanız yemeğinizin yanına kaşar peynirli güzel bir makarna çok iyi gidecektir. Makarna size kalmış isteyenler spagetti isteyenler de normal zevkine göre olanı seçip yapabilir.

Fırında Patates

Akşama evinize misafirler gelecekse o zaman biraz daha güzel yemekler yapmak lazım değil mi ? İşte bunun için mantarlı tavuk soteyi tamamlayacak yemek fırında yapacağınız patates yemeğidir.

Makarna Salatası

Salata biliyorsunuz ki her yemek için çok önemlidir ve bu yüzden biraz farklı salata yapmak isteyenler varsa o zaman makarna salatasını kesinlikle denesinler.

İlginizi Çekebilir