Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

0

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Yakışır ?

Ton balıklı olarak yapacağınız salatanın içerisinde yüksek miktarda protein kaynağı bulunmaktadır ve genel olarak salata olarak en çok tercih edilenler arasın da yer alır. Ton balıklı salata yapıldığı zaman içerisine ekstra olarak mısır , yeşillik , siyah zeytin gibi sebzeler de ekleniyor. Peki , ton balıklı salatanın yanına ne gibi yemekler yapılabilir. Aslında bakarsanız yemek olarak başlangıç için yapabileceğiniz çorbalar arasında mercimek çorbası yer alıyor. Buna ek olarak ıspanaklı börek , taze fasulye ve bulgur pilavı gibi yemekleri de tercih edebilirsiniz.

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

Mercimek Çorbası

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve beğenilen çorbalar arasında mercimek çorbası yer alıyor. Sizler de ister kırmızı isterseniz de sarı mercimekten oluşan mercimek çorbasını yapmış olduğunuz ton balıklı salatanın yanına tercih edebilirsiniz.

Ispanaklı Börek

Hazır yufkadan yapacağınız ıspanaklı börek ile yapmış olduğunuz ton balıklı salata çok güzel ikili olacaktır. Sofranızı şenlendirmek istiyorsanız bence ıspanaklı böreği yapabilirsiniz. Ispanaklı olarak yapmak istemiyorsanız patatesli veya kıymalı olarak da yapabilirsiniz. Burada karar sizlerin.

Taze Fasulye

Sebze yemekleri arasında sık sık yapılan ve yanına da pirinç pilavı yapılarak ortaya harika lezzet çıkartan taze fasulye yemeğini yapıp ton balıklı salatanızı da yanına servis ederseniz ortaya harika lezzet çıkarmış olacaksınız.

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne yapsam

Bulgur Pilavı

Bulgur pilavının besin değeri çok fazla olduğundan dolayı ana yemek olarak çok tercih edilmektedir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı her yemeğin yanına tercih edilebilir. Ana yemek olarak bulgur pilavı , taze fasulye yemeği ve aynı zaman da ton balıklı salatayı tercih ederseniz akşama harika menü hazırlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir