Karides Güveç Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karides Güveç Yanında Ne Gider

0

Karides Güveç Yanında Ne Gider ?

Deniz mahsulleri arasında en önde gelen yiyeceklerden birisi olan karides içerisinde çok fazla yararlı mineral bulunduğundan dolayı en sağlıklı besinlerden birisi olarak bilinir. Özellikle günümüzde karides sevenler çok azdır. Fakat eğer karidesi seviyorsanız ve güveç şeklinde yaparsanız ortaya o zaman harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Güveç’in yanı sıra tavada tereyağlı olarak da tercih edebilirsiniz. Ama çocuklar deniz mahsullerinde bu tür şeyleri çok sevmezler. Misafirleriniz gelecekse akşam yemeği olarak karides güveç’in yanına aşağıda bulunan yemeklerden birilerini tercih edebilirsiniz.

Karides Güveç Yanında Ne Gider

FIRINDA KAŞARLI MANTAR

Karides güveç dediğiniz zaman akla gelen ilk yemeklerden birisi de kaşarlı mantar oluyor. Tat olarak da birbirlerine çok yakın olduklarından dolayı en iyi seçim bu ikisi olabilir. Hatta restoranlarda bile meze olarak kullanılmaktadır.

ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR

Deniz mahsulleri kategorisinde yer alan karides güveç’in yanına hafif yiyeceklerden birisini tercih edebilirsiniz. Hafif yemek olarak da zeytinyağlı enginar yemeğini yapıp servis edebilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Karides güveç yaptığınız zaman bir de tabağınızın yanına yapmış olduğunuz hafif yiyeceklerden birisi olan patates püresini yapıp tabağınızı o şekilde süsleyebilirsiniz. Patates püresi de günümüzde çok sevilen ve kolay yapılan yemeklerden birisi olduğundan dolayı karides güvecin de hafifliğini bozmaz aksine daha çok lezzet katar.

Karides Güveç Yanında Ne yapsam

BÖRÜLCE SALATASI

Karides güveç yapacağınız zaman yanına yapacağınız börülce salatası ile yemeğinizi daha leziz hale getirebilirsiniz. Özellikle börülce salatasını zeytinyağlı olarak yaparsanız daha leziz olacaktır.

KUŞKONMAZ

Kuşkonmaz biliyorsunuz ilk olarak haşlanıyor ve daha sonra sote gibi yağda yapılmaktadır. Sote gibi olduğundan dolayı karides güvecin yanına daha iyi gider.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir