Şalgamın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şalgamın Yanında Ne Gider

0

Günümüzde meşrubat olarak en çok tüketilen ve özellikle et gibi yemeklerin yanına içilen Şalgamın yanına ne gider konusunu bugün inceleyeceğiz. Şalgam biliyorsunuz ki siyah havuçtan elde edilmektedir ve hem acılı hem de acısız gibi çeşitleri bulunuyor. Fakat en çok tercih edileni acılısı oluyor ve özellikle et yemeklerinde kebaplarda acılı şalgam daha güzel gidiyor.

Izgara veya Tavada Balık Çeşitleri 

Hem balık türlerinde hem de ızgara gibi yemekler yapacağınız zaman yanına kesinlikle acılı şalgam tercih etmelisiniz. Emin olun bu şekilde menünüz daha lezzetli hale gelecektir. Eğer acılı sevmiyorsanız tabiki de acısız olanını tercih edebilirsiniz.

Kebap Çeşitleri

Et döner olsun , cağ kebabı olsun , beyti kebabı veya adana kebap bunların yanlarına gidebilecek en güzel meşrubat içeceği şalgam oluyor. Özellikle doğu taraflarında bu tarz yemekler yapıldığı zaman içecek olarak kesinlikle şalgam tüketilir.

Çiğ Köfte

Her yerde zevkle yenen hem etli hem de etsiz olarak yapılan çiğ köftenin yanına da acılı şalgamı seçebilirsiniz. Normal de çiğ köftenin yanına Ayran tercih ederler fakat asıl çiğ köfte ile giden içecek şalgam suyu oluyor.

Lahmacun, Pide

Pide veya lahmacun yaptığınız zaman içecek için Ayran yerine şalgam suyunu seçmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü şalgamı tercih ederseniz bir de acılı olursa o zaman yiyeceğiniz lahmacunun tadını daha iyi almış olursunuz.

Kokoreç

Türk kültürüne özgü olan kokoreç günümüzde her yerde zevkle yenen yemeklerden birisi oluyor. Özellikle kokoreç’in yanına bir de acılı şalgam seçimi yaparsanız o zaman bu iki lezzet birleşince ortaya harika lezzet çıkmış olur.

Ciğer Tava

Ciğer tava yemeği yaptıysanız o zaman bu yemeğin lezzetini arttırmak ve aynı zaman da vitamin dolu bir içecek arıyorsanız o zaman en iyi seçim arkadaşlar şalgam suyu olacaktır.