Dönerin Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Dönerin Yanında Ne Yenir

0

Birçok kişi özellikle öğrenciler hazır yemek olarak en çok döner tüketmektedirler. Fakat en çok merak edilen soru dönerin yanında ne yenirsorusu olmaktadır. Aslında bakarsanız dönerin yanına gidebilecek o kadar güzel yemekler ve içecekler var ki saymakla bitmez. Ama bizler günümüzde en çok tercih edilenleri sizlerle paylaştık. Döner , Türk mutfağında en çok sevilen aperatif yemeklerden birisidir. Özellikle yurt dışında bile birçok bayiler de satılmaktadır.

Döner yiyeceğiniz zaman yanında tercih edeceğiniz yemekler de ayrı bir güzel olması gerekiyor. O zaman bakalım dönerin yanına neler tercih edebiliriz.

Dönerin Yanında Ne Gider

İçindekiler

TARHANA ÇORBASI

Döner katı bir yemek olduğundan dolayı yanına kesinlikle başlangıç olarak güzel çorba tercih etmelisiniz. Tercih edeceğiniz çorba ise tarhana çorbası olabilir. Tarhana çorbası biliyorsunuz ki günümüzde en çok tercih edilen çorbalardan birisidir.

PİLAV

Pilav yemeği biliyorsunuz ki her yemeğin yanına tercih edilmektedir. Özellikle pirinç pilavı ve döner bir araya geldiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Sizler de dönerinizin yanına pilav yapabilirsiniz.

AYRAN

Dönerin yanına içecek olan tüketeceğiniz en makul meşrubat tabiki de Ayran’dır. Nereye giderseniz gidin her yer de dönerin yanına genel olarak Ayran tercih edilmektedir. Özellikle Ayran bir de buz gibi olursa o zaman efsane lezzet çıkar ortaya.

YAPRAK SARMASI

Biraz uğraşmak isteyen ev hanımlarımız varsa o zaman dönerin yanına zeytinyağlı güzel bir yaprak sarması yapabilirsiniz. Döner yemeden önce ara soğuk olarak tüketebilirsiniz.

SÜTLÜ TATLI

Döner yediğiniz zaman bundan sonra her zaman tatlı yenir değil mi ? O zaman tatlı olarak kazandibi veya sütlaç tatlılarından birisini seçebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir