Domatesli Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Domatesli Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Günümüzde son zamanlar da en çok sevilen domatesli makarnanın yanına ne gider sorusuna hep beraber daha yakından göz atacağız. Makarna soslarında biliyorsunuz ki en çok sevileni domates sosu oluyor ve bunların yanına bir de sarımsaklı yoğurt yapılınca ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Özellikle en çok sevilenler arasında fiyonk türleri yer almaktadır.

Domatesli Makarnanın Yanına Ne Gider

Bunların yanı sıra makarna karbonhidrat bakımından da en çok zengin yemek olduğundan çok tercih edilmektedir. Fakat sizler şimdi domates soslu makarna yapacaksanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız buyurun bakalım ;

İçindekiler

CACIK

Domatesli makarnanın yanına yapılabilecek en güzel mezelerden birisi de cacıktır. Yani sizler yanına sadece meze yapacaksanız o zaman en iyi seçiminiz cacık olsun.

ET VE TAVUK SOTE

Et veya tavuk sote de domatesli makarnanızın yanına çok güzel olacaktır bence. İsteyenler etten isteyenler de tavuktan harika sote yapabilir. Özellikle protein bakımından da baya zengin olduğundan tercih edilmeli.

DANA PİRZOLA

Domates soslu makarnanızın yanın dana etinden harika pirzola yaparak akşam menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Hem karbonhidrat hem de protein bakımından en iyi besinleri almış olursunuz.

SOSİS KIZARTMASI

Aceleniz varsa ve uğraşmak istemiyorsanız o zaman domates soslu makarnanızın yanına sosis kızartmasını tercih edebilirsiniz. Emin olun bu ikisi muhteşem olacaktır.

TAVUK KANAT

Eğer tavuk yemeyi çok seviyorsanız o zaman makarnanın yanına tavuk kanat çok güzel olacaktır. İsteyenler derili isteyenler de derisiz şekilde kanatını kızartabilir.

İlginizi Çekebilir