Haşlamanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Haşlamanın Yanına Ne Gider

0

Haşlamanın Yanına Ne Gider ?

Haşlama dediğimiz zaman genel olarak aklımıza gelen ilk yemek et yemekleri oluyor. Özellikle et haşlaması sağlık açısından çok değerli olduğundan dolayı günümüzde en fazla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Et haşlaması yapacağınız zaman eğer sebzeler de eklerseniz o zaman vitamin değerlerini arttırmış olursunuz ve orta da harika bir besleyici yemek çıkarmış olursunuz. Şimdi haşlama yapılacağı zaman yanına da güzel yemekler yapılarak sofranızı daha zengin hale getirmeniz gerekiyor. İşte haşlamanın yanında gidebilecek yemekler ;

Haşlamanın Yanına Ne Gider

ŞEHRİYELİ PİRİNÇ PİLAVI

Haşlama yapıldığı zaman eğer et yapacaksanız o zaman yanına kesinlikle ilk tercihiniz pirinç pilavı olması gerekiyor. Fakat pirinç pilavınızı sade yapmak yerine şehriyeli olarak yaparsanız sizin için daha iyi olur.

KIRMIZI LAHANA VE HAVUÇLU SALATA

Haşlamanın yanına gidebilecek lezzetlerden birisi de kırmızı lahana ile havuçlu olarak hazırlanan salata oluyor. Çünkü haşlamanın yanına salata yapılması gerekiyor ki yapmış olduğunuz salatanızı da zeytinyağı ve limonla zenginleştirebilirsiniz.

Haşlamanın Yanına Ne yapsam

SOĞAN PİYAZI

Et yemeği yapılacağı zaman yanına da genel olarak en çok tercih edilenler arasında soğan halkası yer alıyor. Özellikle soğan halkasını yaptıktan sonra üzerine sumak , limon ve maydanoz eklenince daha lezzetli hale geliyor.

YAPRAK SARMASI

Et haşlaması yapacaksanız o zaman yanına da soğuk olan zeytinyağlı yaprak sarmasını tercih edebilirsiniz. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa bu iki yemek güzel gidecektir.

KÖZLENMİŞ PATLICAN VE KIRMIZI BİBER GARNİTÜR

Haşlamanın yanına ister közlenmiş patlıcan yapın isterseniz de kırmızı biberden yapılan garnitür. Burada karar sizlere kalmış. Çünkü ikisi de haşlamanın yanına çok yakışır.

İlginizi Çekebilir