Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Yumurtanın Yanında Ne Yenir ?

Yumurta , sabah kahvaltılarının vazgeçilmez besinlerinden birisidir ve özellikle tam bir protein kaynağı olduğundan dolayı özellikle sporcular tarafından çok tercih edilmektedir. Türkiye’de ise çok fazla tüketilen yumurtanın yanına ne gider ? en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Şimdi arkadaşlar yumurtanın birden fazla çeşidi bulunmaktadır. İster haşlanarak ister yağda pişirilerek isterseniz de omlet şeklinde yapabilirsiniz. Hatta daha güzel olsun istiyorsanız sucuklu yumurta şeklinde de yapabilirsiniz mesela. Yumurta ile de birden fazla yemek yapılabilir. Bunların başında ıspanak , patates ve sucuk gelmektedir. Peki , yumurtanın yanın da başka ne gibi lezzetler tercih edebiliriz buyurun bakalım.

Yumurtanın Yanında Ne Gider

Ispanak Yemeği   

Kış mevsiminde sürekli olarak yapılan ve en sağlıklı sebze yemeklerinden birisi de ıspanak yemeğidir. Türk mutfağındaki yeri çok farklı olduğundan dolayı da yumurta ile beraber çok iyi gitmektedir. İster yumurtalı isterseniz de yumurtayı yanında tercih edebilirsiniz.

Patates Haşlaması

Hem yapımı çok kolay hem de lezzet açısından çok güzel olan patates haşlamasını yapmış olduğunuz yumurtanın yanına yapabilirsiniz. Fakat yumurtayı yapacağınız zaman aynı patates gibi haşlarsanız daha güzel olur.

Sosis veya Sucuk Kızartması

Yumurtanın yanına gidebilecek lezzetler arasında sucuk ya da sosis kızartması yer alıyor. Sabah kahvaltısında haşlama yumurta yapacaksanız o zaman sofranızı daha güzel hale getirmek için ister sucuk isterseniz de sosis kızartması yapabilirsiniz.

Yumurtanın Yanında Ne yapsam

Kıyma Kavurma

Hem kıyma hem de yumurta birleştiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Bu yüzden öğle arasında kıyma kavurma yapacaksanız sade yapmak yerine yumurtalı olarak tercih edebilirsiniz.

Patates Kızartması

En son geldi yumurtanın yanına gidebilecek en lezzetli yemek türüne. Patates kızartması çocuklar tarafından da çok sevilen yemeklerden birisidir ve bu yüzden sabah kahvaltısı için yumurta haşlama ve patates kızartması çok iyi seçim olacaktır.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir