Ayranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ayranın Yanında Ne Gider

0

Yaz kış demeden meşrubat olarak sürekli olarak ayran soğuk olarak tercih edildiği zaman özellikle sıcak günlerde en iyi içeceklerden birisi haline geliyor. Bu yazımızda ise ayranın yanına ne gider ? sorusuna bakacağız ve biliyorsunuz ki tansiyon düşüklüğüne de ayran çok iyi gelmektedir. O zaman ayranın yanına ne gider ? merak ediyorsanız buyurun aşağıda bunu inceleyelim.

Pide-Ayran

Bugün pide yaptıracaksanız mesela kıymalı , patatesli , ıspanaklı veya yumurtalı ve yanına içecek olan ne gider diyorsanız bence pidenin yanına gidebilecek en ideal meşrubat tabiki de ayran oluyor. Ayran pile pide hem lezzeti arttıracak hem de faydalı olacak sizin için.

Sandviç

Sandviç’in yanına birçok kişi cola cola içer veya başka bir içecek fakat bunun yanına gidebilecek en lezzetli içecek Ayran oluyor. Sucuklu ya da karışık olarak tercih ettiğiniz sandviç’in yanına ayran tercih edebilirsiniz.

Ayvalık Tostu

Ayvalık tostu yiyecekseniz karışık veya kaşarlı şeklinde o zaman arkadaşlar içecek olan ayran buna çok yakışacaktır.

Dolma

Bu akşam hanımlar biber , patlıcan ve kabak dolması yapacaksanız o zaman birde yaz akşamı ise kesinlikle buz gibi ayran yapıp o şekilde servis yapın. Emin olun dolmanın yanına buz gibi ayran efsane olacaktır.

Pilav Çeşitleri

Bulgur veya pirinç pilavının da yanına gidebilecek en ideal meşrubatlardan birisi ayran oluyor. Pilavınızı tabiki de istediğiniz gibi ister sade isterseniz tavuklu veya sebzeli yapın burada karar sizlerin ama içecek olan bence ayran çok yakışacaktır.

Sebze Yemekleri

Yaz sebzelerinden olan taze fasulye olsun , bezelye olsun veya bamya gibi yemeklerin yanına içecek olarak Ayranı seçebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir