Fırında Tavuk Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

0

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider ?

Akşam yemeği için fırında tavuk yemeği yapacaksanız ve yanına da acaba ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman hanımlar sizlerle paylaşmış olduğumuz yemeklere göz atabilirsiniz. Akşam yemeğinin vazgeçilmez lezzetleri arasında fırında tavuk yemeği yer alıyor. Özellikle fırında yapacağınız tavuğa özel soslar hazırlarsanız ve çeşitli sebzelerle de süslerseniz ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Akşama evinize gelecek misafirler varsa ve fırında tavuk yaptıysanız o zaman yemek olarak ilk tercihiniz pirinç pilavı olabilir. Bunlara ek olarak başka yemek arıyorsanız da aşağı da bulunanlardan birisini seçip yapabilirsiniz.

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

İÇ PİLAVI

Fırında yapılan yemeklerin yanında genel olarak iç pilavı yapılmaktadır. Sizler de fırında tavuk yemeği yaptığınız için yanına da iç pilavı çok yakışacaktır.

BÖRÜLCE YEMEĞİ

Fırında tavuk yemeği yaptığınız zaman bir tane daha ana yemek yapmayı düşünüyorsanız , o zaman en lezzetli yemeklerden birisi olan börülce yemeğini yapıp servis edebilirsiniz.

Fırında Tavuk Yanına Ne yapsam

SALATA

Ana yemekleri süsleyen ve sofralara renk veren lezzetler arasında salata yer almaktadır. Fırında yapmış olduğunuz tavuğun yanına da çoban salatası , mevsim salatası veya karışık salatalardan birisini yapabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR YEMEĞİ

Sebze yemeği olan ve hem vitamin hem de mineral bakımından zengin zeytinyağlı olarak yapılan enginar yemeğini fırında tavuk yemeğinin yanına yaparak güzel bir şekilde servis edebilirsiniz.

YOĞURTLU MAKARNA

Makarna biliyorsunuz ki günümüzde en sık yapılan ve yapımı da basit olan yemek türlerinden birisidir. Bu yüzden fırında tavuk yemeğinin yanına kolay bir yemek yapayım diyorsanız o zaman makarna yapabilirsiniz. Makarna yapacağınız zaman da yoğurtlu olarak yaparsanız daha lezzetli olacağından emin olabilirsiniz. Hatta isteyenler yoğurtlu yapmak yerine salçalı veya soslu olarak da yapabilir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir