Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

0

Patlıcan salatasının yanına ne yapılır merak eden ev hanımlarımız varsa o zaman doğru yerdeler. Bugün meze olarak patlıcan salatası yaptıysanız ve yanına yemek olarak ne yapacağınızı bilmiyorsanız buradaki yemekler size çok yardımcı olacaktır. Son zamanlar da patlıcan salatası çok yapılmaya başlandı ve özellikle mangalda közleyerek yaparsanız ortaya harika bir tat çıkarmış olursunuz. Şimdi isterseniz patlıcan salatamızın yanına neler yaparız onlara bakalım ;

Patlıcan Salatasının Yanına Ne Yapılır

HAYDARİ

Haydari biliyorsunuz ki çok yoğun kıvamı vardır ve bu kıvam ağzımıza geldiği zaman hem serinlik hem de ferahlık bırakıyor. Sizler de patlıcan salatanızın yanına haydari yaparak güzel başlangıç yapabilirsiniz.

MEYHANE PİLAVI

Patlıcan salatanızın yanına bulgur pilavından çok farklı şeyler yapabilirsiniz. İster tel şehriyeli isterseniz de arpa şehriyeli olarak meyhane pilavını yaparak patlıcan salatanızın yanına servis edebilirsiniz.

IZGARA

Patlıcan salatası bir meze olduğundan dolayı yanına mutlaka ana yemek yapılması gerekiyor. Bu yüzden ister et isterseniz de tavukta çok güzel ızgaralar yapabilirsiniz. Eğer akşama misafirleriniz varsa bunu düşünebilirsiniz bence.

HUMUS

Nohutlar tahinle birleştiği zaman ortaya gerçekten harika bir lezzet çıkıyor. Patlıcan salatasının yanına ikinci meze olarak humusu tercih edebilirsiniz. Son zamanlar da humus mezesi çok yapılmaya ve sevilmeye başlandı.

TİRAMİSU

Akşam yemeği yedikten sonra geceyi tatlı yaparak bitirebilirsiniz. Tatlı olarak ise tercihiniz tiramisu olabilir. Patlıcan salatası menüsüne karşın tiramisu çok güzel gidecektir.

İlginizi Çekebilir