Mantarın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantarın Yanında Ne Gider

0

Mantarın yanında ne gider ? En faydalı besinlerden birisi olan ve özellikle çocuklara sevdirilmeye çalışılan yemeklerden biri olan mantar yemeği çok sağlıklı olduğundan dolayı herkesin tercih etmesi gerekiyor. Fakat mantarı birçok kişi sevmez ve sevenlerin sayısı azdır ama sofraların olmazsa olmazıdır. Ev hanımları ise akşam mantar yemeği yapacakları zaman yanına ne yapsam diye çok düşünürler. Bizde mantarın yanına gidebilecek en güzel ve en lezzetli yemekleri bulup sizlerle paylaştık.

Mantarın Yanında Ne Gider

SOSLU MAKARNA

Mantar dediğimiz zaman akla gelebilecek en lezzetli yemek makarna oluyor ve makarnayı da soslu olarak yaparsanız ortaya gerçekten harika lezzet çıkacaktır. Mantar yemeğinizin yanına hem bol domatesli hem de fesleğen yaprakları ile süslenmiş bir makarna tercih ederek menünüzü daha güçlü hale getirebilirsiniz.

PATATES KIZARTMASI

Yapmış olduğunuz mantar yemeğinizin yanına yakışacak harika lezzetlerden birisi de patates kızartmasıdır. Özellikle çocuklar tarafından da çok sevildiğinden dolayı mantar yemeyen çocuklarınıza patates kızartması yedirebilirsiniz.

KREMALI PATATES PÜRESİ

Kremalı patates püresi günümüz de çok tercih edilen yemekler arasında yerini almaya başladı ve sizler de yapmış olduğunuz mantar yemeğinizin yanına bu lezzeti bence yapabilirsiniz.

YOĞURTLU ISPANAK

Mantar yemeğinizin yanına yakışacak bol proteinli ve vitaminli ıspanak yemeğini tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da ıspanak yemeği yoğurtla beraber yenince daha lezzetli oluyor.

TAVUK SOTE

Tavuk sote biliyorsunuz ki günümüzde çok tercih edilen yemekler arasında yer alıyor. Eğer sizinde evinizde akşam misafir gelecekse yemeğinizin yanına tavuk sote iyi seçim olacaktır.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir