Börülce Salatasının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Börülce Salatasının Yanına Ne Yapılır

0

Yaz aylarında en çok tüketilen sebzelerin başında börülce gelmektedir. Fakat börülcenin yanına ne yapılır günümüzde en çok merak edilen sorulardan birisi oluyor. Özellikle sarımsak , limon ve zeytinyağı ile beraber yapıldığı zaman ortaya çok güzel börülce salatası çıkmaktadır. Peki o zaman börülce salatasının yanına neler yapılabilir isterseniz onlara bakalım.

Bulgur Pilavı 

Börülce salatası yapıldığı zaman yanına güzel bir ana yemek yapılması gerekiyor. Bu yüzden protein açısından da baya zengin olan bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da isteyenler sade isteyenler de sebzeli olarak yapabilir.

Tarhana Çorbası

Başlangıç yemeği olarak yapılan ve günümüzde ise sık sık tercih edilen çorbaların başında tarhana çorbası gelmektedir. Sizler tarhana çorbasının yanına kızarmış ekmek yaparsanız daha lezzetli hale getirmiş olursunuz.

Makarna

İsteyenler makarnayı sade isteyenle domates soslu isteyenler de sarımsaklı yoğurt ile yapıp börülce salatasının yanına tercih edebilirler. Fakat unutmadan şunu da belirtelim börülce salatasını yapacağınız zaman bol limonlu yaparsanız daha lezzetli olacaktır.

Semizotu Salatanın Yanına Ne Gider ? Merak Edenler Varsa Bakabilir…

Kuru Fasulye

Börülce salatasının yanına ana yemek olarak kuru fasulye çok yakışır. Protein bakımından da baya zengin olan kuru fasulyenin yanına bir de bulgur veya pirinç pilavı yaparsanız o zaman harika menü oluşturmuş olursunuz.

Kıymalı Börek

Hamur işi tarzı bir şeyler yapmak isteyen ev hanımlar varsa o zaman kıymalı börek salatanızın yanına çok iyi gidecektir. Aynı zaman da kıymalı börek ile börülce salatası beş çaylarında çok yapılmaktadır.

Patates Püresi

Akşam yemeklerinde ve öğle arası yemeklerinde patates püresi sık sık yapılmaktadır. İşte bu yüzden börülce salatanızın yanına ek olarak patates püresini yapıp servis edebilirsiniz.

Köfteli Patates

Börülce salatası yapacağınız zaman yanına çok güzel köfteli patates yapabilirsiniz. Ana yemek olarak da köfteli patates börülce salatasının yanına çok iyi gidecektir.

Cacık

Salatalarınızı güzel bir şekilde rendeleyin ve yoğurt ile karıştırıp koyu kıvama geldiği zaman yettiği kadar su koyup cacığınızı hazır hale getirerek börülce salatasının yanına yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir