1. Ana Sayfa
  2. Yemek Tarifleri

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider


0

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider ?

Günümüzde en sık yapılan salatalardan birisi de makarna salatası oluyor ve makarna salatasının içerisinde yoğurt , garnitür , mayonez ve salatalık turşusu girdiğinden dolayı tadı da enfes oluyor. Birçok kişi öğle arası veya akşam yemeğinde makarna salatası yapıp yanına ne yapsam diye çok araştırmalar yapıyor. Bizler de bu güzel ve lezzetli salatanın yanına gidebilecek aperatif yemekleri sizlerle paylaştık. İşte makarna salatasının yanına yapabileceğiniz lezzetli yemekler ;

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

BÖREK

Makarna salatasının yanına gidebilecek en güzel hamur işlerinden birisi de patatesli , kıymalı veya peynirli olarak yapabileceğiniz börektir. Hatta hazır yufkadan yapacağınızdan dolayı da çok kısa zaman içerisinde yapabilirsiniz.

ÇORBA

Başlangıç için çorba tercih edecek hanımlarımız varsa o zaman makarna salatasının yanına mercimek , ezo gelin , tavuk ya da domates çorbalarından birisini tercih ederek menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. Eğer akşam için makarna salatanız varsa yanına mutlaka çorba yapmanız daha doğru seçim olacaktır.

SARMA

Sarma biliyorsunuz ki günümüzde en sık yapılan ve çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Yapımı biraz zordur fakat tadı efsanedir. Sizlerin de vakti varsa o zaman makarna salatasının yanına sarma çok iyi yakışacaktır.

PATATES KROKET

Patates kroket hem patates , hem kaşar hem de galeta unu ile hazırlanıp ve sonra da kızartılıp sıcak sıcak servis edilen bir aperatif yiyecek türüdür. Sizler de makarna salatanızın yanını biraz süslemesi istiyorsanız bu tarif güzel olacaktır.

FARKLI TATLILAR

Makarna salatasının yanına şerbetli olarak yapabileceğiniz ya da çikolatalı tatlılar çok güzel olacaktır. Fakat sütlü olan tatlılar hafif kalır bu yüzden sizler şerbetli olan tatlıları seçmeniz daha doğru seçim olur. Tatlı olarak da şekerpare çok yakışacaktır.

Yoğurtlu makarna salatasının yanında şerbetli yahut çikolatalı tatlılar çok güzel gidecektir. Sütlü tatlılar hafif kalacağından, şerbetli tatlıları seçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap