Bilgi Tüneli

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır ?

Günümüzde baklagiller olarak en çok tercih edilen ve sevilenler arasında nohut yer almaktadır. Özellikle nohut ana yemek olarak yapılan en harika lezzetlerden birisidir. Nohut yemeğinin birçok insan sade yapar fakat etli olarak yapıldığı zaman ortaya gerçekten de harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Peki etli nohut yemeğinin yanında ne yapılır ? bu soruyu birçok ev hanımımız tarafından çok merak edilmektedir. Aslında bakarsanız etli nohut yemeğinin yanına yapılabilecek en ideal yemek bulgur pilavı veya pirinç pilavıdır. Aynı zaman da güzel bir çorba ve salata yaparak da akşama harika lezzetler çıkartabilirsiniz. O zaman etli nohut yemeğinin yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz onlara bakalım.

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne Yapılır

PİLAV

Etli nohut yemeği yaptığınız zaman yanına tercih edebileceğiniz en lezzet yemekler arasında pilav yer almaktadır. Tabi isteyenler pirinç pilavı isteyenler de bulgur pilavını yapabilir. Ama yapacağınız pilavı sade yapmak yerine sebzeli olarak yaparsanız bence daha güzel olur.

MAKARNA

Makarna günümüzde en çok yapılan -ve yapımı çok kolay olan yemek türlerinden birisidir. Bu yüzden etli nohut yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünen bayanlarımız varsa bence makarna çeşitlerinden birisini yapabilir. Aynı zaman da makarnanızı daha güzel yapmak istiyorsanız özel soslar da yapabilirsiniz.

ÇORBA

Etli nohut yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapmamız daha iyi seçenek olacaktır. Bu yüzden çorba olarak mercimek veya ezogelin çorbasını seçebilirsiniz.

Etli Nohut Yemeğinin Yanında Ne gider

SALATA

Her yemeğe yakışan ve sofralara renk katan taze sebzelerden oluşan salata yapmış olduğunuz etli nohut yemeğinin yanına da gidebilecek lezzetler arasındadır. Yemeğinizin yanına çoban salatası veya mevsim salatasını tercih edebilirsiniz.

MEZELER

Etli nohut yemeği ve pilav yaptıysanız bunları tamamlamak için güzel bir meze seçebilirsiniz. Yoğurt ile hazırlayabileceğiniz meze yapmış olduğunuz yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ