Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider

0

Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider ?

Köfte biliyorsunuz ki hem küçükler hem de büyükler tarafından çok sevilen yemek türlerinden birisidir. Özellikle çocuklar köftenin yanına bir de patates kızartması yapıldığı zaman ona asla hayır diyemiyor. İşte köfte bir de kaşarla birleştiği zaman ortaya harika lezzet de çıkmış oluyor. Sizler bugün kaşarlı köfte yapacaksanız ve yanlarına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman hanımlar sizler için araştırmış olduğumuz yapılabilecek en ideal yemekleri sayfamıza ekledik. Aşağıda yemeklere bakarak istediğinizi kaşarlı köftenin yanına tercih edebilirsiniz.

Kaşarlı Köftenin Yanına Ne Gider

PATATES MÜCVER

Kaşarlı köftenin yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemeklerden birisi de patates mücver yemeğidir. Biliyorsunuz ki mücver patatesleri rendeleyip daha sonra gerekli malzemeleri ekleyerek yapılan yemektir. Kaşarlı köfte ile de çok uyumlu olacağından bence deneyin derim.

SEBZELİ MÜCVER

Kıyma ile yapılan her yemek insan için çok faydalıdır ve vitamin bakımından da zengindir. İşte kaşarlı köfte et yemeği olduğundan dolayı yanına sebze çeşitlerinden olan mücveri yaparak ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Sebzeli yapacağınız mücver için hem kabak hem havuç hem patates ve ham de mantar bunları rendeleyip yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

CİPS SALATA

Kaşarlı köftenizin yanına meze tarzı bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman cips salata en iyi seçim olacağından emin olabilirsiniz. Cips salata da aynı Rus salatasına benziyor ve içerisine bol mayonez ekleniyor. Farklı bir tat olduğundan dolayı isteyenler deneyebilir.

Kaşarlı Köftenin Yanına Ne yapsam

AKDENİZ SALATASI

Hem beyaz peynir hem de mevsim yeşillikleri ile hazırlanan Akdeniz salatası kaşarlı köftenin yanına çok iyi gidecektir. Beyaz peyniri tercih edeceğiniz zaman hafif yağlı olursa daha iyi olur.

PATLICAN SALATASI

Közlenmiş olan patlıcan ve kapya biberi ile hazırlanan patlıcan salatasını akşam yemeği için yapmış olduğunuz kaşarlı köfte yemeğinin yanına çok iyi gidecektir. Çünkü kıymalı yemekler ile patlıcan salatası birbirlerine çok yakışır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir