Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

0

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider ?

Kış mevsiminde en çok sevilen kızartmalardan birisi de karnabahar kızartmasıdır. Karnabahar özellikle vitamin ve mineral bakımından en zengin sebze olduğundan dolayı küçük büyük demeden herkes tarafından çok sevilmektedir. Sadece un ve yumurta ile harçlanıp daha sonra kızartılarak yenen yemek türüdür. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı bir de yanına güzel ana yemeklerden birisini tercih ederseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz. Fakat karnabahar kızartmasını yapacağınız zaman sıcak yemelisiniz soğuk pek fazla güzel olmaz. Aynı zaman da yanında yoğurt servisi yaparsanız farklı tatlar da ortaya çıkartabilirsiniz. İşte karnabahar kızartmasının yanın da tercih edeceğiniz yemekler ;

Karnabahar Kızartması Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Karnabahar kızartmasının yanına başlangıç çorbası olarak en ideal ve en sağlıklı çorbalardan birisi olan mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Karnabahar da kış sebzesi olduğundan dolayı o zamanlar da malum havalar soğuk oluyor ve bu yüzden soğuk havada sıcacık bir mercimek çorbası iyi seçim olur.

SOSLU MAKARNA

Günümüzde en pratik yemeklerden birisi de makarnadır. Makarna özellikle farklı şekillerde yapıldığı zaman ortaya harika lezzetler çıkabiliyor. Sizler de beşamel soslu olarak makarna yaparak karnabahar kızartmasının yanına farklı tat sunabilirsiniz.

KURU FASULYE

Karnabahar kızartması bir atıştırmalık yemektir ve bu yüzden yanına ana yemek yapılması gerek. Ana yemek olarak ise kuru fasulye bence iyi seçim olacaktır. Zaten günümüzde kuru fasulye yemeğini sevmeyen yoktur.

Karnabahar Kızartması Yanına Ne yapsam

HAYDARİ

Haydari genel olarak hem ızgara hem de kızartma olarak yapılan yemeklerin yanına yapılan en güzel mezelerden birisidir. Sizler de kızartma yapacağınız için haydariyi kızartmanızın yanına servis edebilirsiniz.

KÖFTE

Herkes tarafından çok sevilen ve karnabahar kızartması ile çok uyum içerisin de olacak köfteyi ister ızgara da isterseniz de yemek olarak tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir