Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Çorba olarak günümüzde en çok yapılan ve sevilenler arasında mantar çorbası yer almaktadır. Hem tadı çok lezzetli olduğu için hem de basit bir çorba olduğundan dolayı ana yemeklerin yanına sıkça yapılmaktadır. Akşama eğer misafirleriniz gelecekse çorba olarak mantar çorbasını tercih edecekseniz o zaman yanına da güzel ana yemeklerden birisini yaparak harika menü oluşturabilirsiniz. Mantar çorbasının yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

BALIK

Mantar çorbasının yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisi de balık çeşitleri oluyor. İster balık kızartması yapın isterseniz fırında balık karar tamamen sizlere kalmış. Fakat akşam yemeği için bu ikisi harika olacaktır.

KARNIYARIK

Patlıcan günümüzde çok sevilen sebzelerden birisidir ve bu yüzden mantar ile beraber ortaya harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Ana yemek olarak karnıyarık yaparak ve yanın da pirinç pilavı ile akşama harika menü yapmış olursunuz.

BULGUR PİLAVI

Ana yemek için bulgur pilavı mantar çorbasının yanına çok iyi seçim olacaktır. Sizler bulgur pilavınızı ister sebzeli isterseniz de domatesli olarak yapabilirsiniz. Aynı zaman da karnıyarık yemeğini de yaparak sağlam bir menü yapabilirsiniz.

YOĞURTLU HAVUÇ KIZARTMASI

Yapmış olduğunuz yemeklerinizi daha çok süslemek istiyorsanız o zaman yoğurtla yapılan havuç kızartmasını tercih edebilirsiniz. Havuçlarınızı rendeleyin ve daha sonra tavaya döküp kızartın . Sonra sarımsaklı yoğurt ile karıştırıp az miktar pul biber dökerek yemeğinizin yanına afiyetle yiyin.

PATATES SALATASI

Mantar çorbasının yanına yakışacak salatalardan birisi de patates salatasıdır. Güzel bir salata yapmak istiyorsanız patates salatası çok iyi seçim olacaktır.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir