Pilavın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pilavın Yanına Ne Gider

0

Pilavın Yanına Ne Yapılır ?

Sulu yemek yapıldığı zamanlarda genel olarak yanına yapılan yemeklerden birisi de pirinç pilavı oluyor. Pirinç pilavı ile bulgur pilavı hemen hemen her yemeğin yanına yakışan lezzetlerden birisidir. Özellikle çok özel bir yemeklerden birisidir pilav. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı her evde rahatlıkla yapılabiliyor. Pilavınızı daha güzel yapmak için hem bol tereyağlı hem de tel ya da arpa şehriyeli yapmanız gerekmektedir. Peki , ana yemek olarak pilavı tercih ettik o zaman pilavın yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz isterseniz onlara bakalım.

Pilavın Yanına Ne Gider

Pilavın Yanına En Kolay Ne Yapılır?

Cacık

Yapmış olduğunuz pilavın yanına yoğurttan , salatalıktan ve taze nanelerden oluşan buz gibi cacık yapabilirsiniz. Fakat cacığı yapacağınız zaman pilavın yanında sulu yemek olması gerekmektedir.

Kızartmalar

Özel olan bir günde pirinç pilavı yapacaksanız o zaman bunu zenginleştirmek için çeşitli sebzelerden oluşan patates , patlıcan , kabak ve biber kızartarak , en sonda yoğurtlu sarımsak ile sos yapıp harika sofra hazırlayabilirsiniz.

Köfte

Pilavınızın yanına kızartma yaptığınız zaman buna alternatif yemek için köfte kızartması da ekleyebilirsiniz. Biliyorsunuz ki çocuklar tarafından da köfte kızartması çok seviliyor ve bu yüzden deneyebilirsiniz. Ama isterseniz sulu yemek yapmak için köftenizi sulu köfte olarak da değerlendirebilirsiniz tabi.

Baklagiller

Pilav kuru bir ana yemek olduğundan dolayı yanına gidebilecekler arasında baklagiller yer alıyor. Baklagil olarak ise yapacağınız yemekler kuru fasulye , nohut yemeği ve bezelye yemeği olmaktadır. Bunlardan birisini seçim yapabilirsiniz.

Pilavın Yanına Ne yapsam

Fırında Tavuk

Akşama evinize özel misafirleriniz gelecekse o zaman pilavın yanına gidebilecek enfes tatlardan birisi de fırında yapacağınız tavuktur. Fırında yapacağınız tavuğunuzu aynı zaman da sebzelerle süslerseniz ortaya daha güzel görüntüler çıkabilir.

Çorba

Başlangıç olarak her yemeğin yanına mutlaka çorba tercih edilir. Yapmış olduğunuz pilavın yanına da başlangıç çorbası olarak domates çorbası veya mercimek çorbasını seçebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir