Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider

0

Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider ?

Markana günümüzde en çok sevilen ve aperatif olduğundan dolayı çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Aynı zaman da İtalyan mutfağına ait olan Makarnanın birden fazla çeşidi de bulunmaktadır. Yani birden fazla çeşidi olduğundan dolayı sizler her şeklini seçip yapabilirsiniz. Yapımı da kolay olduğundan dolayı özellikle kıyma ile birleştirirseniz emin olun ortaya harika lezzet çıkacaktır. İşte kıymalı makarnanın yanına yapabileceğiniz birbirinden güzel ve pratik yemekler…

Kıymalı Makarna Yanına Ne Gider

PATATES PÜRESİ

Patates sebze yemekleri olarak her yemeğin yanına yapılır ve patates haşlanıp püre haline getirilerek ortaya patates püresi çıkar. Sizler de yapmış olduğunuz kıymalı makarnanın yanına çok güzel patates püresi yaparak harika lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

PİLAV

Sulu olarak yapılan yemeklerin yanına genel olarak ilk tercih edilen yemek pilav oluyor. Türk mutfaklarında bile çok fazla tercih edildiğinden dolayı kıymalı makarnanın yanına tercih edilerek harika ikili menü oluşturmuş olursunuz.

SEBZE YEMEKLERİ

Hem vitamin hem de mineral olarak çok zengin olan sebze yemeklerini yapmış olduğunuz makarnanın yanına tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da sebze yemekleri her yemeğin yanına çok yakışmaktadır.

Kıymalı Makarna Yanına Ne yapsam

MERCİMEK KÖFTE

Mercimek köftesini nasıl yaparsanız yapın tadı her zaman enfes olur. Aynı şekilde çoğu yemeğin yanına da tercih edilir. Mesela kıymalı makarna ile mercimek köftesi çok iyi gider.

ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYE

Türk mutfağında en çok tercih edilen ana yemeklerden birisi de zeytinyağlı taze fasulye yemeğidir. Bu ana yemek olduğundan dolayı sizin yapmış olduğunuz kıymalı makarnanın yanına da bence çok yakışacaktır.

İlginizi Çekebilir