Bilgi Tüneli

Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır

Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır

Patlıcan kebabı yanına ne yapılır, diye aratan ev hanımlarımız varsa o zaman vereceğimiz bilgiler sayesinde çok güzel yemekler yapabileceksiniz. Patlıcan kebabı biliyorsunuz ki doğu mutfak kültürüne aittir ve içerisinde hem köfte hem biber hem de domates bulunarak şişe dizilip yapılmaktadır. En önemli ayrıntısı ise patlıcan kebabı yapıldığı zaman köftelerinde kesinlikle kuyruk yağı bulunur. Kullanılan kuyruk yağı sayesinde köftenin hem lezzeti artar hem de et sulanır. Şimdi patlıcan kebabınmızın yanına neler yapılır ?

Patlıcan Kebabı Yanına Ne Yapılır

SEBZE ÇORBASI

Patlıcan kebabınızın yanına mevsim sebzelerinden çok güzel çorba hazırlayabilirsiniz. Patlıcan kebabı bir ana yemek olduğundan dolayı sebze çorbası başlangıç olarak iyi seçim olur.

KABAK MÜCVER

Günümüzde sık sık yapılan kabak mücveri de yapmış olduğunuz patlıcan kebabın yanına tercih edebilirsiniz. Hem lezzet bakımından enfes hem de görüntü olarak mükemmel olacaktır.

İÇLİ KÖFTE

Hem doğu hem de güney doğu yöresine ait olan içli köfteyi de patlıcan kebabın yanına yapabilirsiniz. Bu içli hem diğer halk insanları hem de kendi yöre insanları tarafından çok sevilmektedir.

BULGUR PİLAVI

Bir kebap yapıldığı zaman yanına mutlaka pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapılmaktadır. Lezzet açısından daha güzel olmasını istiyorsanız o zaman bulgur pilavını yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

ŞALGAM

Şimdi sıra geldi hanımlar kebabın yanına hangi içecek gider ? Patlıcan kebabı acı bir yemek olduğundan dolayı yanına en güzel acılı şalgam gider. Eğer acılı içemiyorsanız o zaman acısız da içebilirsiniz.

KURULUK DOLMASI

Hem kuru patlıcan hem de kuru olan biber ile yapılan kuruluk dolmasını da yapmış olduğunuz yemeğin yanına tercih ederek harika sunum yapabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ